Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Протягом сесійного тижня 9-12 червня Верховна Рада України ухвалила 18 законів та 14 постанов

Прийнято повторно (з подоланням вето) Закон „Про заборону грального бізнесу в Україні". Документ спрямований на створення механізму реалізації заборони грального бізнесу в Україні, як антисуспільного та аморального явища.

Прийнято в цілому закони:

 „Про внесення змін до Лісового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності". Прийняття даного Закону забезпечить узгодженість норм законодавчих актів та врегулювання відносин дозвільних органів та суб´єктів господарювання.

„Про доповнення статті 1 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (щодо сфери дії цього закону)". Положеннями документу передбачено встановити більш чіткі та більш однозначні норми щодо сфери дії Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".

„Про ратифікацію Консульської конвенції між Україною і Республікою Білорусь" (передбачає створення правових підстав для набрання чинності Консульської конвенції між Україною та Республікою Білорусь).   

„Про ратифікацію Угоди між Україною та Великою Соціалістичною Народною Лівійською Арабською Джамагирією про правову допомогу в цивільних і кримінальних справах". Метою акта є надання можливості громадянам України користуватися на території Лівії у відношенні своїх особистих і майнових прав таким самим правовим захистом, як і громадянам Лівії.

 „Про ратифікацію Угоди між Україною та Великою Соціалістичною Народною Лівійською Арабською Джамагирією про передачу засуджених осіб". Метою Угоди є створення правових підстав для передачі засуджених осіб для подальшого ними відбування покарання на території тієї держави, громадянами якої вони є, а також відповідного механізму співробітництва компетентних органів обох держав.

„Про внесення змін до статті 73 Закону України „Про Державний бюджет України на 2009 рік" (щодо договорів оренди) ". Законом передбачена норма, відповідно до якої „після закінчення строку дії договору оренди орендар, який належним чином виконував свої обов´язки, бере участь у конкурсі на отримання права оренди державного та комунального майна".

„Про внесення змін до Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (щодо припинення трудового договору за угодою сторін).

„Про засади запобігання та протидії корупції". Закон прийнято з урахуванням стану справ, що склався у сфері боротьби з організованою злочинністю і корупцією, та з метою більш ефективного забезпечення захисту громадян від злочинних посягань, запобігання втратам держави і суспільства від дій правопорушників, рішучого усунення ганебних явищ, які гальмують розвиток економіки, становлення ринкових відносин і формування громадянського суспільства, сприяють створенню негативного іміджу України за її межами.

„Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень". Закон прийнято у зв´язку з необхідністю приведення вітчизняного законодавства у відповідність до вимог Конвенції ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю, Конвенції ООН про боротьбу з корупцією, Конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією у контексті кримінального права.

„Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення". Метою Закону є приведення кримінального законодавства та законодавства про адміністративну відповідальність у відповідність до положень Конвенції ООН проти корупції і проекту Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції".

„Про внесення змін до деяких законодавчих актів України". Закон спрямовано на усунення неузгодженості деяких норм Господарського кодексу України та Закону України "Про оренду землі".

„Про  внесення змін до деяких законів України з питань забезпечення житлом громадян". Метою Закону є створення додаткового механізму розв´язання житлової проблеми в Україні запровадження грошової компенсації замість отримання належного житла.

„Про внесення змін до Закону України „Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки" (виконання програми спрямовано на здійснення державної політики з реформування                                 житлово-комунального господарства, підвищення ефективності та надійності його функціонування, забезпечення сталого розвитку для задоволення потреб населення і господарського комплексу в житлово-комунальних послугах відповідно до встановлених нормативів і національних стандартів).

„Про внесення змін та доповнень до Закону України „Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" (щодо приведення деяких положень у відповідність Рамковій конвенції із боротьби проти тютюну та встановлення необхідних заходів для захисту всіх людей від впливу тютюнового диму та для запобігання початку, сприяння й підтримки припинення та зменшення вживання тютюнових виробів у будь-якій формі).

„Про внесення змін до статті 17 Закону України „Про Вищу раду юстиції" (щодо процедури складення присяги членами Вищої ради юстиції шляхом її спрощення).

„Про внесення змін до Закону України „Про радіочастотний ресурс України" (щодо забезпечення ефективного використання радіочастотного ресурсу).

„Про внесення змін до статті 301 Кримінального кодексу України" (щодо відповідальності за зберігання творів, зображень або предметів порнографічного характеру).

„Про внесення змін до Закону України „Про цінні папери та фондовий ринок". Ціллю документу є усунення неточностей, виявлених практикою застосування Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», а також сприяння захисту прав інвесторів.

Прийнято постанови:

Про проведення спільного засідання комітетів Верховної Ради України на тему: "Про стан українсько-румунських відносин" (1 липня 2009 року).

Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2009 року.

Про внесення змін до календарного плану проведення четвертої сесії Верховної Ради України шостого скликання.

Постанови про внесення змін до статті 217 Регламенту Верховної Ради України (щодо присяги членів Вищої ради юстиції).

"Про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України  з питань розслідування обставин порушення Конституції України та законів України, прийняття протиправних рішень посадовими особами Київської міської ради та її виконавчого органу".

Прийнято низку постанов:

- щодо святкування на державному рівні  заснування деяких міст України;

- про обрання та звільнення суддів.

Проголошено та направлено 66 депутатських запитів.

Низку законопроектів, прийнятих в першому читанні, не включено до Порядку денного та направлено на повторні читання, розгляд деяких законопроектів перенесено.

Джерело: сайт ВРУ


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net