Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Венеціанська комісія рекомендує доопрацювати проект Закону «Про вибори до Верховної Ради України»

Про це повідомив Міністр юстиції України Микола Оніщук, який представляє Україну на 79-му Пленарному засіданні Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська Комісія). Засідання триває 12-13 червня в м. Венеція (Італія).

Міністр нагадав, що експертизу проекту Закону № 3366 «Про вибори до Верховної Ради України» Венеціанська Комісія здійснювала на прохання Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

У проекті висновку з цього питання відзначається, що законопроект передбачає детальне регулювання виборів до Верховної Ради України. В проекті враховано низку рекомендацій ОБСЄ/БДІПЛ та Венеціанської комісії, що мають на меті підвищити прозорість, відповідальність та встановити порядок голосування, підрахунку голосів, а також зведення результатів виборів.

Разом з тим. на думку експертів Венеціанської комісії, в законопроекті залишаються фундаментальні аспекти, які потребують вирішення в його наступних редакціях. Ці аспекти включають, серед іншого, положення про представлення кандидатів не від політичних партій, наприклад від об’єднань виборців.

Венеціанська Комісія зауважує, що проект закону може удосконалити врахування низки рекомендацій.

Так, текст проекту закону є доволі складним та може бути удосконалений шляхом нової редакції у більш зрозумілому змісті положень правового документу, з тим, щоб особи, які не є експертами з виборчого права, могли зрозуміти, яким чином проводяться вибори та яким чином їх представники обираються до парламенту; 

Складність проекту закону, на думку Венеціанської комісії, наводить на потребу кодифікації усього виборчого законодавства України у єдиний зведений кодекс.

З тим, щоб забезпечити громадськості вчасний та належний доступ до інформації про фінансування передвиборчих кампаній, проект закону має передбачати як до, так і після виборів повне розкриття джерел та сум фінансових внесків до передвиборчих фондів, а також типи та суми видатків на кампанію. Проект закону має також вимагати, щоб детальні результати виборів, включаючи результати дільничних виборчих комісій, оприлюднювались на веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Венеціанська комісія також зауважує, що використання спостерігачами від партій відео та фото камер може підірвати таємність голосування та створити атмосферу залякування, а отже це положення необхідно вилучити.

За словами Миколи Оніщука, за підсумками обговорення на 79-му Пленарному засіданні Венеціанська комісія передбачає ухвалити спільний висновок щодо проекту Закону України № 3366 «Про вибори до Верховної Ради України».


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net