Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Посібник «Об’єднання громад» Представники НУО, які працюють із розвитком громад... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Міністерство юстиції винесло на громадське обговорення законопроект про роздержавлення друкованих засобів масової інформації

Міністерство юстиції виносить на громадське обговорення проект Закону України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації".

Проект було розроблено Міністерством юстиції та доопрацьовано за підсумками численних консультацій з громадськістю, територіальними громадами та профільними державними органами, що тривали з 2006 року.

Законодавчий акт розроблено на виконання зобов’язань Парламентської Асамблеї Ради Європи, яка закликала органи влади України розпочати роздержавлення друкованих засобів масової інформації, заснованих органами державної влади та місцевого самоврядування.

Завданнями проекту є обмежити вплив органів державної влади та органів місцевого самоврядування на друковані засоби масової інформації, звести до мінімуму використання друкованих засобів масової інформації з метою маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян, а також забезпечити соціальні гарантії журналістам реформованих державних та комунальних друкованих засобів масової інформації. Передбачається , що реалізація Закону України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" забезпечуватиме створення в Україні економічно незалежних друкованих засобів масової інформації, належних умов їх діяльності, що сприятиме покращенню інформаційного забезпечення громадян України.

Законопроект передбачає два етапи реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій: підготовчий (2010—2011 роки) та основний (2012—2013 роки). Проектом закону визначено способи реформування друкованих ЗМІ, порядок прийняття рішення про їх реформування, а також особливості управління майном редакцій державних і комунальних друкованих засобів масової інформації у процесі їх реформування тощо.

Майбутній закон визначає гарантії державної підтримки реформованим друкованим засобам масової інформації місцевої сфери розповсюдження. Зокрема, встановлення для редакцій пільгових умов надання в оренду приміщень державної або комунальної форми власності; адресну підтримку, друкованим засобам масової інформації місцевої сфери розповсюдження; надання редакціям реформованих друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження пріоритетного права на укладення договорів на висвітлення діяльності місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Фінансове забезпечення Програми надання державної підтримки реформування друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження пропонується здійснювати у межах бюджетних призначень, передбачених органам виконавчої влади у державному бюджеті на відповідний рік. За попередніми розрахунками, для виконання Програми орієнтовно необхідно 138,73 млн. гривень, у тому числі на реформування друкованих засобів масової інформації на підготовчому етапі (2010-2011 роки) необхідні кошти у сумі 8,67 млн.грн.; на основному етапі (2012-2013 роки) – у сумі 130,06 млн.грн.

Зауваження та пропозиції до проекту прийматимуться до 8 червня 2009 року на адресу: м. Київ, пров. Рильський, 10, Міністерство юстиції, Департамент соціального, трудового та гуманітарного законодавства. Адреса електронної пошти: krasnostup@minjust.gov.ua . Телефон: 8 (044) 271-16-07.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net