Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Права людини – європейські стандарти

Існує очевидна необхідність більш активної і послідовної роботи у напрямку регулювання відносин між споживачами та надавачами комунальних послуг в Україні, а також сфери захисту культури та мови – таким був один з висновків учасників семінару «Права людини – європейські стандарти», який відбувся 24 березня 2009 р. в Миколаєві на базі Центру європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гирьова і діє за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Захід, що був присвячений питанням порядку регулювання правовідносин споживачів та надавачів комунальних послуг в Україні та Європі та захисту культури та мови з точки зору міжнародного права, не лишив байдужим нікого з присутніх. Актуальність та нагальність тематики семінару підтвердилася жвавими дискусіями та обговореннями представників громадських організацій, освітян та студентів, що стали учасниками семінару.

Голова Миколаївської обласної організації Всеукраїнського комітету захисту прав людини Святослав Марченко зазначив, що якість надання комунальних послуг в Україні, а особливо в сільській місцевості, далека від європейських стандартів; жителі сіл часто не можуть скористатися елементарними послугами, такими як газ, якісна питна вода, а також часто страждають через прогалини в регулювання сфери комунальних послуг та застарілі правила.

Пан Марченко також наголосив, що приведення усіх законодавчих документів у відповідність один до одного є звичною європейською практикою на відміну від українських реалій, за яких певні норми, правила для внутрішнього користування так і залишаються неадаптованими до європейських стандартів.

Ісакова Світлана, голова ОСМД “Айманд”, наголосила на тому, що відповідно до європейського досвіду приведення у відповідність якості та цін на комунальні послуги є одним з найважливіших факторів для наведення порядку у відносинах споживачів та надавачів таних послуг.

Сарафанов Олександр, член Міжнародної організації із захисту прав людини, вважає, що стандартом в Європі є захист мінорітарних мов, яким загрожує зникнення, а також практика підтримки розвитку держвоутворюючої нації: буде розвиватися більшість – зможе розвиватись і меншини, а не навпаки.

Серед іншого учасниками семінару були висловлені сподівання на виникнення більш жвавого інтересу до даної тематики з боку представників органів місцевого самоврядування та їх активну участь у подібного роду заходах.

Більш детальну інформацію про захід можна отримати, звернувшись до Голубєвої Тетяни за тел.: 36-08-08,
holtatal@yandex.ruДжерело :
Міжнародний фонд "Відродження"


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net