Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Представники НУО, які працюють із розвитком громад... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект закону про внесення змін до Закону "Про організації роботодавців"

Автор законопроекту (реєстр. №2619 (на заміну), народний депутат О.Шевчук пропонує нову редакцію чинного закону, яка спрямована на подальше підвищення ролі організацій роботодавців, їх об'єднань в економічних, соціально-трудових відносинах, на формування і реалізацію економічної політики в державі та на вдосконалення системи соціального діалогу.

Проектом визначаються правові, соціальні, економічні, організаційні засади створення та функціонування організацій роботодавців, форми та напрями їх діяльності тощо.

Члени Комітету під час обговорення відзначили, що запропоновані норми чіткіше визначають статус організацій роботодавців та їх об'єднань.

Разом з тим, погодившись із зауваженнями Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради, народні депутати зазначили, що окремі положення законопроекту потребують узгодження із нормами чинного законодавства та мають недостатню правову обґрунтованість.

Члени Комітету, зокрема, звернули увагу на те, що статтею 26 проекту пропонується передбачити, що підприємства, організації, установи - члени організацій роботодавців відраховують кошти організаціям роботодавців на забезпечення своєї діяльності у вигляді вступних, членських та цільових внесків, але не більше 0,3 відсотка фонду оплати праці платника податку у розрахунку за звітний рік з віднесенням цих сум на валові витрати.

Проте, статтею 5 Закону "Про оподаткування прибутку підприємств" передбачено, що вступні, членські та цільові внески складають не більше 0,2 відсотка фонду оплати праці платника податку у розрахунку за звітний рік.

Не зовсім зрозумілою, на думку народних депутатів, є пропозиція щодо поширення дії цього закону на органи державної влади та органи місцевого самоврядування, оскільки вони функціонують на принципово відмінних засадах, ніж громадські організації та об'єднання тощо (стаття 4). Проте, у пояснювальній записці зазначено, що дія цього проекту закону поширюється на організації роботодавців та їх об'єднання.

Члени Комітету зазначили, що з урахуванням цих та інших зауважень і пропозицій законопроект може бути прийнятий у першому читанні.

Джерело: портал ВРУ


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net