Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів публікацій -> АРХІВ КОНСУЛЬТАЦІЙ

Які ризики для квартири несе реєстрація місця знаходження благодійної організації?

Я збираюсь заснувати благодійний фонд і юридичною адресою фонду буде поки що моє власне помешкання. Дуже прошу Вас роз’яснити мені, які можуть бути ситуації, що в подальшому можуть призвести до будь-яких проблем між мною і державними органами стосовно мого майна і юридичної адреси перебування фонду.

 Реєстрація місця знаходження організації (як і громадської організації, благодійного фонду, так і іншої юридичної особи, наприклад підприємницького  характеру) має формальне значення.
 
Відповідно до статті 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» місце знаходження юридичної особи – адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (тобто виконавчий орган).
 
Також цим Законом передбачено порядок подання інформації про зміну місця знаходження юридичної особи.
 
Відповідно до Закону України «Про благодійництво та благодійну діяльність» прямо вказується, що квартира одного із засновників може бути юридичною адресою благодійної організації. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок державної реєстрації благодійних організацій» N 382 від 30 березня 1998 р. встановлює порядок підтвердження місця знаходження благодійної організації  на квартирі у приватній власності (довідка із ЖЕКу про склад сім’ї та згода всіх повнолітніх членів сім’ї).
 
Жодних ризиків для квартири чи іншої нерухомості (наприклад, нежитлове приміщення) реєстрація місця знаходження не несе. Адже вона зводиться до реєстрації адреси у інформації, що вноситься до єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб.
 
Ця адреса – це те місце, куди органи влади чи інші установи (наприклад, пенсійний фонд, соціальні фонди) тощо надсилатимуть кореспонденцію, використовуватимуть для зв’язку.
 
Для права власності Вас як власника чи інших осіб, які мають це право щодо цього приміщення така реєстраційна дія не несе жодних ризиків.
 
 

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net