Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Консультації -> ІНШІ ПИТАННЯ

Чи маємо ми як профспілка до легалізації право витребувати наші трудові договори та колективний договір?

У нас на підприємстві виник трудовий конфлікт. Працівники створили професійну спілку. Але роботодавець відмовляється її визнавати до легалізації. Чи може громадська організація, яку я очолюю, створити професійну спілку для економії часу процедури легалізації? Чи маємо ми уже право до легалізації витребувати наші трудові договори та колективний договір?

 Громадська організація не може створити професійну спілку, її створюють тільки наймані працівники певної юридичної особи.
 
Щодо легалізації профспілки, хочемо вказати на наступне.
 
Хоча із цим не погоджуються роботодавці,  проте діяльність профспілки вважається законною з моменту прийняття рішення загальними зборами. Із цього часу вона має права як профспілка.
 
Зокрема, чітко про це мова іде у Рішенні Конституційного Суду України, в якому визнано неконституційними положення Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», що стосуються легалізації.
 
Відповідно до статті 16 Закону “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, діяльність проф­спілки вважається законною з моменту затвердження статуту.
 
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України за конституційними поданнями народних депутатів України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) статей 8, 11, 16 Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” (справа про свободу утворення профспілок) визнано, що положення статті 16 цього Закону про легалізацію є неконституційними.
 
Проте для гарантування усіх прав, у тому числі, щоб бути юридичною особою, краще зареєструватись повністю.
 
Однак уже сьогодні, маючи протокол зборів про створення професійної спілки, Ви можете реалізовувати права професійної спілки, передбачені Кодексом законів про працю, Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», та іншими правовими актами.

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net