Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів публікацій -> АРХІВ КОНСУЛЬТАЦІЙ

Як розробити Положення про членські внески організації? Чи є зразки такого Положення?

Під час розробки Положення про членські внески потрібно брати до уваги положення, які уже є у Статуті організації.

 Статут кожної організації містить розділ, який присвячений порядку, умовам вступу до членів організації, припинення членства в організації.
 
Тому перед складанням Положення про членські внески слід знайти та уважно ознайомитись із положеннями статуту організації щодо таких питань:
-         порядку, умов  вступу до членів організації,
-         припинення членства в організації,
-          прав та обов’язків членів організації, які стосуються членських внесків та контролю за їх витрачанням,
-          повноважень органів управління щодо встановлення розмірів, порядку сплати внесків, контролю за своєчасністю та повнотою сплати.
 
Чому це є важливим? Тому що кожен статут організації містить свої положення із вищезгаданих питань. Наприклад, у статуті однієї організації може вказуватись, що порядок та розмір сплати членських внесків встановлюється тільки за рішенням загальних зборів організації, а в іншої – за рішенням правління. Статути одних організацій можуть передбачати види членських внесків (до прикладу, вступні чи цільові), а інші – окремі види чи взагалі не передбачати.
 
Перш за все слід подбати, щоб у Вас були підтвердження, що особи, які сплачувати внески, є справді членами Вашої організації. Відповідні положення мають бути передбачені у статуті, можна їх продублювати у Положенні
 
Слід пам’ятати, що ті, хто брав участь в установчих (загальних) зборах щодо створення організації, уже є її членами.
 
Щодо інших, у статуті може бути передбачено, що такі особи приймаються на підставі письмової заяви, чи усної, за рішенням виконавчого органу організації чи загальних зборів тощо. Про наявність усіх цих документів слід подбати.
 
Слід вказати, що існують такі види членських внесків та платежів:
-         вступний членський внесок,
-         щорічний членський внесок,
-         цільові внески.
 
Вступний членський внесок сплачується після створення організації засновниками, а також новими членами. У положенні може бути передбачено обов’язок сплати такого внеску лише новими членами (але за умови, що інше не передбачено статутом організації).
 
Можуть передбачатись щорічні членські внески, варто визначити у положенні, коли настає останній термін сплати таких внесків.
 
Цільові внески не є прогнозованими та періодичними. Вони спрямовані на реалізацію певних программ, проектів, зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази організації та інші статутні цілі. Також за рахунок таких внесків покриваються витрати на участь у заходах, діяльність органів управління.
 
У Положенні, із врахуванням норм Статуту, слід передбачити за рішенням якого статутного органу здійснюється сплата таких цільових внесків. Якщо це не віднесено до компентенції загальних зборів, слід вказати, що це здійснюється за рішенням правління (іншого виконавчого органу організації відповідно до статуту). У рішенні повинні бути вказані назва програми, проекту, заходу, витрати та розмір цільового внеску.
 
У платіжних документах членам, які здійснюють сплату внесків, варто вказувати, який вид внеску вони здійснюють – цільовий, вступний чи щорічний.
 

Зразок Положення про членські внески


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net