Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин АРХІВ -> Архів публікацій

Посібник "Громадський моніторинг доступу до інформації про діяльність органів влади у справах молоді"
ЧАСТИНА ПЕРША. ЕТАП І: Моніторинг пасивного доступу до інформації
 
 Перед собою ми поставили завдання: зробити громадські дослідження доступності інформації про діяльність органів влади – доступним для всіх.
Оскільки Комітет підтримки студентського самоврядування є молодіжною громадською організацією, тому обрано для моніторингу сферу молодіжних питань і діяльність органів у справах молоді.
 
Багато громадських діячів, чиновники та організації, юристи, які знаються на темі моніторингу доступності інформації про діяльність органів влади, використовують у своїй мові складні для розуміння терміни «доступ до інформації», «закритість інформації про діяльність органів влади», «інформативність інформації» та ін.
 
Я працюю в Комітеті підтримки студентського самоврядування, де, на щастя, кількість юристів не переважає кількість інших членів організації, проте в іншій організації, Центрі громадської адвокатури, перебуваю у «значній меншості».
 
Проте з часом і завдяки громадській діяльності я зрозумів, що у таких сферах як компетенція органів влади, участь в вирішенні питань місцевого значення, громадський моніторинг діяльності органів влади, у тому числі доступ до інформації, захист елементарних прав своєї організації та групи, якою опікується організація, неможливо працювати, якщо ти не знаєш базових правових основ. Наприклад, моя організація не може опікуватись молоддю, якщо для її діяльності потрібна певна інформація про програми підтримки молоді з боку міської ради, обласної ради, діючі проекти тощо. Не знаходжу інформації ні на сайті рад, ні у виданнях, ні у повідомленнях. Виходів два: або покинути або написати запит. Тут починаю радитись із юристами чи шукати законодавство, зразки сам. Шукаю, що органи влади зобов’язані оприлюднювати інформацію, що входить до їхніх обов’язків, та як я можу захистити своє та організації право?
 
Ми здійснили спробу-експеримент «схрестити» знання експертів-юристів, які добре знаються, що таке доступ до інформації та з «чим його їдять», кожного дня читають сотні правових актів України, вміють писати запити та оскаржувати відмову у наданні в судах, та розуміння представників молодіжних громадських організацій, які не є юристами, членів органів студентського самоврядування, що були «суворими рецензентами»  наших юристів.
Цей курс і посібник є надалі відкритий для критики та пропозицій для того, щоб стати корисним довідником та помічником для молодіжних громадських організацій, які хочуть займати активну позицію у молодіжному русі свого регіону і держави, та опікуватись своїми членами та молоддю.
  
Збірник підготовлено для молодіжних громадських організацій, які беруть участь у моніторингу доступності інформації про діяльність органів влади у справах молоді, у рамках проекту «Реалізація та захист права на доступ до інформації про молодіжні програми та їх фінансування», який реалізовується Комітетом підтримки студентського самоврядування, Центром громадської адвокатури та партнерами за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».
Висловлені погляди у посібнику є виключною відповідальністю авторів та не відображають позицій Міжнародного фонду «Відродження».
Посібник  ширюється в електронній формі, його можна завантажити із порталу StudUA.org та порталу "Юрист НГО" (www.lawngo.net)
 
З повагою,
керівник проекту
  
Ярослав Хауляк

ЗАВАНТАЖИТИ ПОСІБНИК (у форматі пдф, зархівований файл).


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net