Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Громадські організації досліджуватимуть роботу єдиних дозвільних

З жовтня 2008 р. силами коаліції громадських організацій у семи регіонах України за підтримки проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції «Гідна Україна» розпочався моніторинг роботи єдиних дозвільних центрів (ЄДЦ), що спеціалізуються на видачі дозволів та погоджень у сфері господарської діяльності.

Метою громадського моніторингу роботи ЄДЦ є комплексний аналіз роботи центрів задля вироблення рекомендацій та пропозицій щодо належного функціонування ЄДЦ та зниження рівня корупції в дозвільній системі.
Моніторинг здійснюватиметься у Івано-Франківській, Київській, Луганській, Миколаївській, Хмельницькій, Чернігівській областях та Автономній Республіці Крим. Об’єктами моніторингу стане робота близько 20 дозвільних центрів у зазначених регіонах.

Коаліція з громадського моніторингу об’єднала шість досвідчених організацій громадянського суспільства, які вже не перший рік працюють у сфері сприяння розвитку підприємництва, протидії корупції у дозвільній системі та у сфері регуляторної політики на місцевому та національному рівнях. До цих ОГС належать «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону», «Фонд розвитку міста Миколаєва», МГО «Всесвіт» (АР Крим), Івано-Франківське «Агентство з розвитку приватної ініціативи», «Лабораторія малого бізнесу» (м. Славутич), Хмельницька Асоціація «Поділля Перший».

Першочерговим завданням коаліції є визначення перепон (недоліків) у діяльності ЄДЦ, що створюють можливості для розвитку корупційних проявів, виявлення напрямків вдосконалення роботи ЄДЦ, а також промоція кращих практик у їх впровадженні. Ця діяльність зробить значний влив на підвищення ефективності роботи ЄДЦ та усунення перешкод, які залишають простір для корупційних зловживань.

Створення дозвільних центрів стало практично повсюдним явищем після набрання чинності Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». ЄДЦ функціонують практично у всіх районах, містах обласного, республіканського (Автономна Республіка Крим) значення та районах в містах Києві та Севастополі (всього в Україні діє біля 680 ЄДЦ).
У листопаді 2007–березні 2008 в рамках проекту «Гідна Україна» проводилося опитування українських підприємств, спрямоване на дослідження проблеми корупції у сфері видачі документів дозвільного характеру щодо окремих процедур (будівництва та земельних відносин). Дослідження показало, що впровадження ЄДЦ суттєво покращило ситуацію у вітчизняній дозвільній сфері. Порівняно з традиційною дозвільною системою зменшилась тривалість та кількість кроків, необхідних для видачі дозволів. Більшість опитаних підтримало тезу про те, що ЄДЦ сприяють зниженню корупції, зокрема у сфері будівництва та землекористування.

Однак, на думку респондентів, робота єдиних дозвільних центрів поки не є ідеальною. Серед бар’єрів та труднощів у впровадженні дозвільних центрів більшість опитаних назвало все ще значну тривалість процедури отримання дозволів, необхідність додатково самостійно звертатися до дозвільних органів, обмеженість діапазону послуг, що надаються через єдині дозвільні офіси, а також відсутність інформації щодо роботи ЄДЦ.

У ході громадського моніторингу передбачається дослідження нормативно-правового забезпечення діяльності єдиних дозвільних центрів, обсягу та якості послуг, що надаються дозвільними центрами, кадрового забезпечення, забезпечення взаємодії місцевих дозвільних органів у рамках ЄДЦ, а також рівня підтримки дозвільних центрів з боку органів місцевої влади.

Незалежне громадське дослідження роботи ЄДЦ триватиме до грудня цього року. Після цього результати дослідження будуть опрацьовані та представлені широкій громадськості. Підсумки дослідження стануть основою для вироблення фахових пропозицій щодо діяльності дозвільних центрів.

Проект «Гідна Україна», за підтримки якого здійснюється громадський моніторинг, виконується компанією Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) у партнерстві з українськими організаціями за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проект розрахований на два роки і має на меті підтримку незалежного громадського моніторингу й представництво та захист громадських інтересів в пріоритетних сферах боротьби з корупцією, що були визначені Урядом України у програмі співробітництва із Корпорацією "Виклики тисячоліття» (MCC - Millennium Challenge Corporation).

За додатковою інформацією можна звертатись до Лади Маланій, експерт з комунікацій, ГО "Агентство з розвитку приватної ініціативи", 8 067 738-39-04.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net