Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Посібник «Об’єднання громад» усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Україна підписала Конвенцію ООН про права інвалідів

29 вересня 2008 року в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку Президентом України була підписана Конвенція ООН про права інвалідів та Факультативний протокол до неї.

Дана Конвенція та Факультативний протокол до неї були прийняті 13 грудня 2006 року в Центральних установах Організації Об’єднаних Націй в Нью-Йорку і були відкриті для підписання 30 березня 2007 року.
 
Цей важливий міжнародно-правовий документ вже підписали біля 130 країн. Близько 40 країн ратифікували Конвенцію, і це дозволило їй 3 травня 2008 року вступити в законну силу.
 
Конвенція розроблялась, як документ щодо прав людини, в якому буде чітко сформульовано аспект соціального розвитку. В ній міститься загальний розподіл інвалідів по категоріях і вказано, що всі особи з будь-якими формами інвалідності повинні в повній мірі користуватися всіма правами та свободами громадян.
 
В Конвенції роз’яснюється та визначається, яким способом всі різні категорії прав можуть бути застосовані до інвалідів, та зазначаються області, які потребують внесення змін, що дозволять особам з обмеженими можливостями ефективно використовувати свої права, а також області, в яких їх права порушуються та в яких потрібно зміцнити правозахисні механізми. Вона містить 50 статей, спрямованих на захист і заохочення прав інвалідів, ліквідацію дискримінації щодо ним, забезпечення їх права на роботу, медичне обслуговування, освіту і повну участь у життя суспільства, а також доступ до правосуддя, особисту недоторканність, свободу від експлуатації і зловживань, свободу пересування.
 
Згідно з Конвенцією, держави повинні прийняти і виконувати закони та інші заходи, спрямовані на поліпшення правового захисту інвалідів. Також вони зобов`язані відмінити законодавчі акти і боротися з усіма традиціями і практикою, які допускають дискримінацію щодо осіб з обмеженими фізичними можливостями.
 

 

 

 

 

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net