Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Конституційний суд оприлюднив рішення щодо всеукраїнського референдуму

Президент України зобов’язаний оголосити проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених Конституцією та законами вимог щодо організації і порядку проведення референдумів.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення сьогодні оприлюднив Конституційний Суд України, розглянувши подання 51 народного депутата.

Натомість КС припинив провадження у цій справі стосовно визначення строку проголошення Президентом всеукраїнського референдуму за народною ініціативою через непідвідомчість КС питань, порушених у конституційному поданні.

Депутати просили КС розтлумачити, чи є підписання Центральною виборчою комісією протоколу про дотримання умов та наявність підстав щодо призначення референдуму за народною ініціативою правовим фактом (підставою) невідкладного (негайного) проголошення Президентом всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

У цьому контексті КС виходив з того, що ані Конституція, ані закони України не встановлюють часових критеріїв щодо проголошення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою. КС зазначив, що оскільки організація і порядок проведення референдумів регулюється виключно законами України, то строки, протягом яких Президент зобов’язаний видати відповідний указ, повинні бути визначені законом, і усунути цю прогалину шляхом тлумачення конституційних норм неможливо.

Суддею-доповідачем у цій справі є заступник голови Конституційного Суду Василь БРИНЦЕВ.

Як повідомляв УНІАН, 51 народний депутат України звернувся до Конституційного Суду щодо офіційного тлумачення положення пункту 6 частини першої статті 106 Конституції України (справа про проголошення Президентом України всеукраїнського референдуму за народною ініціативою).

Практичну необхідність у роз’ясненні та офіційній інтерпретації цього припису суб’єкт права на конституційне подання обгрунтовував неврегульованістю у законі „Про всеукраїнський та місцеві референдуми“ питання обсягу прав і обов’язків Президента України стосовно проголошення ним всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

 Джерело: УНІАН


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net