Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Посібник «Об’єднання громад» Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин АРХІВ -> Архів публікацій

Голова Департаменту з питань виконання покарань порушив закон

Рішення суду про визнання дій голови Департаменту з питань виконання покарань Кощинця В.В. по несвоєчасному наданню інформації стало чинним.

Голова правозахисної організації „Донецький Меморіал” Олександр Букалов наприкінці 2007 року звернувся до голови Департаменту з питань виконання покарань Кощинця В.В. із запитом, в якому просив надати інформацію про методику розрахунку показників смертності в установах виконання покарань. Справа в тому, що за розрахунками громадської організації, які базувалися на даних самого департаменту, смертність в установах відомства майже не знижується, але керівництво відомства офіційно наводило дані про помітне зменшення цього важливого показника. Відомості головою відомства не були надані, керівник громадської організації змушений був писати до Генпрокуратури, щоб отримати потрібну інформацію. Врешті решт він звернувся до суду.

Донецький окружний адміністративний суд ухвалив 10 червня 2008 року рішення за адміністративним позовом Букалова Олександра про визнання протиправними дій голови департаменту Кощинця В. В. щодо несвоєчасного надання інформації за запитом. Дії голови відомства були судом визнані протиправними. Натомість рішення ще не ставало чинним, бо його можна було оскаржити в Апеляційному адміністративному суді, що п. Кощинець і зробив.

Донецький Апеляційний адміністративний суд в Апеляційній скарзі виявив недоліки і запропонував п. Кощинцю їх виправити до встановленого терміну – 22 вересня шляхом надання документів про сплату судового збору. Оскільки станом на 25 вересня зазначені недоліки не були виправлені, Апеляційний суд виніс ухвалу про те, що скаргу голови департаменту на постанову Донецького окружного адміністративного суду 10 червня треба повернути особі, яка її подала.

Таким чином рішення від 10 червня стає чинним, а дії голови відомства Кощинця В.В. визнаються протиправними. Таким чином байдужість чильника відомства до запиту громадської організації щодо надання методики розрахунку показників смертності в кримінально-виконавчій системі та порушення закону цього разу не залишалась безкарними.

9 жовтня цей же адміністративний суд розгляне ще один аналогічний позов керівника „Донецького Меморіалу” до п. Кощинця – вже за відмову надати інформацію щодо процедури переведення засуджених з Ізяславської колонії № 31 (Хмельницька область) після подій у січні 2007 року.

Джерело: http://www.helsinki.org.ua

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net