Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин АРХІВ -> Архів публікацій

Реєстрація змін до статутних документів у державного реєстратора

Якщо професійна спілка, релігійна організація, благодійна організація, громадська організація як юридична особа внесла зміни до статутних документів, які стосуються відомостей, що містяться у єдиному державному реєстрі, застосовується реєстрація цих змін державним реєстратором.

Слід окремо розглядати процедуру реєстрації цих змін для професійних спілок, благодійних організацій та громадських організацій, які легалізуються органами юстиції, та громадських організацій, які легалізуються іншими органами, і релігійних організацій.
 
Відповідно до спільного Наказу Міністерства юстиції та Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва “Про затвердження регламенту передачі Міністерством юстиції та його територіальними органами державним реєстраторам даних про юридичних осіб”, реєстрація таких змін здійснюється через подання документів в органи юстиції №23/74/5 від 27 лютого 2007 року.
 

 

Так згідно з п.3.2. Мін’юст (територіальний орган) може вимагати від заявника подання (надіслання) відповідних реєстраційних карток у день подання документів або наступного (робочого) дня після дня прийняття рішення Мін’юстом (територіальним органом) про державну реєстрацію (легалізацію) організації, реєстрацію змін до статуту, узяття до відома змін до статутних документів (складу керівних органів) тощо відповідно до законодавства.
 
У разі зміни найменування та/або місцезнаходження юридичної особи заявник додатково подає свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.
Мін’юст (територіальний орган) протягом наступного робочого дня з дня одержання заповнених реєстраційних карток передає відповідну реєстраційну картку або дані, що зазначені в реєстраційній картці (у разі зміни найменування та/або місцезнаходження юридичної особи також свідоцтво), у одному примірнику на адресу державного реєстратора відповідного виконавчого комітету міської ради міста обласного значення, районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації.
 
Державний реєстратор зобов’язаний у день надходження реєстраційної картки внести до ЄДР запис про проведення відповідної реєстраційної дії щодо юридичної особи в порядку, встановленому Законом, оформити свідоцтво відповідно до вимог Закону та надіслати (передати) це свідоцтво відповідно до Мін’юсту (територіального органу).
 
Державний реєстратор може надіслати свідоцтво поштою (рекомендованим листом) або передати кур’єром. Разом зі свідоцтвом надсилається заповнена остання сторінка реєстраційної картки. Після видачі свідоцтва заявнику Мін’юст (територіальний орган) направляє державному реєстратору копію останньої сторінки відповідної реєстраційної картки з відміткою про видачу свідоцтва.
 
Якщо громадська організація легалізована і відповідно здійснила легалізацію змін до статутних документів у іншому реєструючому органі (місцевій раді), то вона самостійно подає державному реєстратору за своїм місцевм знаходження відповідні реєстраційні картки, які стосуються змін до статутних документів.
 
Такий же порядок стосується релігійних організацій, які самостійно подають документи на реєстрацію змін до статутних документів державному реєстратору за своїм місцем знаходження.
 
Нормативно-правові акти:
 
§                      Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”  від 15 травня 2003 року.
§                      Наказ Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва „Про затвердження форм реєстраційних карток” №67 від 9 червня 2004 року.
§                      Наказ Міністерства юстиції та Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва “Про затвердження регламенту передачі Міністерства юстиції та його територіальними органами державним реєстраторам даних про юридичних осіб” №23/74/5 від 27 лютого 2007 року.
 
 
 
 

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net