Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Консультації щодо діяльності НУО on linе! Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин АРХІВ -> Архів публікацій

Порядок реєстрації змін до статуту професійної спілки

Законом України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” не передбачено порядку реєстрації змін до статуту професійної спілки.

У Законі йдеться тільки про легалізацію професійної спілки як спілки у відповідності із статтею 16 Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”.
Дана стаття не передбачає, що взагалі зміни до статуту підлягають реєстрації. Проте на практиці внесені зміни до статуту професійної спілки підлягають такій же «легалізації» як і статут професійної спілки. 
 
Проте порядку такої реєстрації змін до статуту не передбачено. У такому випадку застосовується Положення про порядок легалізації об’єднань громадян, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №140 від 26 лютого 1993 року.
 
Відповідно до п.12 Положення, для реєстрації змін, що вносяться до статутних документів об’єднання громадян, до реєструючого органу подаються:
1) заява про реєстрацію зазначених змін, підписана уповноваженим представником;
2) протокол з’їзду (конференції) або загальних зборів членів з  рішенням про внесення змін до статуту (положення);
3) статут (положення) в двох примірниках з унесеними змінами;
4) оригінали свідоцтва про легалізацію професійної спілки.
У реєстрації змін до статуту професійної спілки застосовуються такі ж умови і порядок, як і для громадської організації відповідно до Положення про порядок легалізації об’єднань громадян, що затверджене Постановою Кабінету Міністрів України №140 від 26 лютого 1993 року.
 
Нормативно-правові акти:
 
§   Закон України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” від 15 вересня 1999 року.
§   Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”  від 15 травня 2003 року.
§   Постанова Кабінету Міністрів „Про затвердження Положення про легалізацію об'єднань громадян”  №140 від 26 лютого 1993 року.
 
 
 
 
 
 
 

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net