Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Консультації щодо діяльності НУО on linе! Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин АРХІВ -> Архів публікацій

Порядок реєстрації змін до статуту громадської організації

   Відповідно до статті 15 Закону України “Про об’єднання громадян”, зміни до статутних документів зареєстрованих об'єднань громадян підлягають обов'язковій реєстрації.

Порядок внесення змін визначається у статуті громадської організації. Ці питання повинні бути зазначені у статуті, адже вони відносяться до таких, що зазначаються обов’язково.
Внесення змін до статуту громадської організації здійснюється вищим органом управління організації - з'їздом (конференцією) або загальними зборами організації.
 
Реєстрація змін до статуту громадської організації на першому етапі здійснюється у порядку, визначеному Положенням про порядок легалізації об’єднань громадян, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №140 від 26 лютого 1993 року.
 
Відповідно до п.12 Положення, для реєстрації змін, що вносяться до статутних документів об’єднання громадян, до реєструючого органу подаються:
1) заява про реєстрацію зазначених змін, підписана уповноваженим представником;
2) протокол з’їзду (конференції) або загальних зборів з рішенням про внесення змін до статуту (положення);
3) статут (положення) в двох примірниках з унесеними змінами;
4) оригінали свідоцтва про реєстрацію об’єднання громадян та його статуту (положення).
У разі внесення до статутних документів змін, що пов’язані із зміною місцезнаходження об’єднання громадян, додатково подаються документи, які підтверджують місцезнаходження такого об’єднання.
 
За результатами розгляду заяви про реєстрацію змін приймається у термін, передбачений для розгляду заяви про реєстрацію об’єднання громадян, рішення про реєстрацію змін з виконанням відповідної позначки на титульному аркуші статуту (положення) або про відмову в їх реєстрації.
 
Таким чином, для реєстрації чи надання відмови у реєстрації змін до статуту громадської організації встановлені такі ж терміни, як і для реєстрації організації.
 
Зокрема, заява про реєстрацію місцевої громадської організації розглядається у 3-денний строк після надходження документів. Рішення про реєстрацію або відмову в ній заявнику повідомляється не пізніше наступного робочого дня після його прийняття. Заява про реєстрацію всеукраїнської та міжнародної громадської організації розглядається протягом одного місяця після надходження документів. Рішення про реєстрацію або відмову в ній заявнику повідомляється письмово в 10-денний строк після його прийняття.
 
У разі зміни назви, місцезнаходження вищого статутного органу, мети об’єднання громадян реєструючий орган видає нове свідоцтво про реєстрацію такого об’єднання.
Про зміну своєї назви об’єднання громадян зобов’язане після реєстрації змін опублікувати відповідне оголошення в засобах масової інформації.
Відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів „Про порядок справляння і розміри збору за реєстрацію об’єднань громадян” №143 від 26 лютого 1993 року реєстрація змін, що вносяться до статутних документів об’єднань громадян, проводиться безоплатно.
 
Нормативно-правові акти:
 
§   Закон України “Про об’єднання громадян” від 16 вересня 1997 р.
§   Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” від 15 травня 2003 р.
§   Постанова Кабінету Міністрів „Про затвердження Положення про легалізацію об'єднань громадян” №140 від 26 лютого 1996 року.
§   Постанова Кабінету Міністрів „Про порядок справляння і розміри збору за реєстрацію об’єднань громадян”  №143 від 26 лютого 1993 року.
 
 

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net