Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Посібник «Об’єднання громад» Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин АРХІВ -> Архів публікацій

Етап X.Отримання статусу неприбутковості

ОТРИМАННЯ СТАТУСУ НЕПРИБУТКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

З моменту взяття на облік у ДПА платник податків вважається таким, що перебуває на загальній системі оподаткування (п. 4.14 Інструкції про порядок обліку платників податків).
Згідно статті 7.11.1 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, професійні спілки (пункт ж), громадські організації (пункт б), благодійні організації (пункт б), релігійні організації (пункт е) мають право отримати статус неприбуткової організації.
Проте така пільга виникає не автоматично. Для цього потрібно підтвердити статус неприбуткової організації у ДПА.
Це здійснюється у порядку, передбаченому Положенням про реєстр неприбуткових організацій та установ (затверджено Наказом ДПА України №232 від 11 липня 1997 року .
 Для внесення до Реєстру неприбуткова організація повинна подати (надіслати) до податкового органу за її місцезнаходженням:
1)   реєстраційну заяву за формою № 1-РН згідно з додатком 1 до Положення,
2)   копію статутних і установчих документів.
 За результатами розгляду заяви можуть бути прийняті рішення про:
- внесення неприбуткової організації до Реєстру;
 - відмову щодо  внесення неприбуткової організації до Реєстру.
Рішення готується у двох примірниках - перший надається організації або установі, а другий залишається в органі державної податкової служби.
На жаль, терміни розгляду документів у Положенні про реєстр неприбуткових організацій не встановлені.
 
ВИЗНАЧЕННЯ КОДУ НЕПРИБУТКОВОСТІ УСТАНОВИ
 
Відповідно до Наказу Державної податкової адміністрації України „Про затвердження порядку визначення структури ознаки неприбуткових установ (організацій)” №355 від 3 липня 2000 року, для організацій громадянського суспільства передбачено такі коди неприбутковості для організацій громадянського суспільства:
-     (0005) — благодійні фонди (організації), створені у порядку, визначеному законом для проведення благодійної діяльності,
-     (0006) — громадські організації, створені з метою провадження екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності, громадські організації інвалідів та їх місцеві осередки, створені згідно з Законом України “Про об’єднання громадян»,
-     (0013) — релігійні організації, зареєстровані у порядку, передбаченому законом,
-     (0016) – професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок.
 
Нормативно-правові акти:
 
§                    Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств” від 28 грудня 1994 року.
§                    Наказ Державної податкової адміністрації України „Про затвердження Положення про реєстр неприбуткових організацій та установ” №232 від 11 липня 1997 року.
§                    Наказ Державної податкової адміністрації України „Про затвердження порядку визначення структури ознаки неприбуткових установ (організацій)” №355 від 3 липня 2000 року.
 



  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net