Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Посібник «Об’єднання громад» Представники НУО, які працюють із розвитком громад... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин АРХІВ -> Архів публікацій

Етап XI.Реєстрація у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

Реєстрація проводиться відповідно до Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (постанова Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України N 36  від 12 липня 2007 року ).

 

Узяття на облік юридичних осіб здійснюється робочими органами виконавчої дирекції Фонду за місцезнаходженням на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців”, не пізніше наступного робочого дня з дня фактичного отримання зазначених відомостей робочими органами виконавчої дирекції Фонду.

 

Орган виконавчої дирекції Фонду надсилає організації листом з повідомленням про вручення адресату страхове свідоцтво та повідомлення про взяття на облік.

При цьому  ці документи про набуття статусу надсилаються робочим органом виконавчої дирекції Фонду юридичним особам наступного робочого дня після взяття їх на облік у робочому органі виконавчої дирекції Фонду.

 

Для об'єднань громадян встановлюються понижені страхові тарифи, зокрема стаття 4 Закону „Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” передбачає, що вони встановлюються в  розмірі  0,2 відсотка від сум фактичних   витрат   на  оплату  праці  найманих  працівників,  що включають  витрати  на  виплату  основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в  натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про  оплату  праці”,  які  підлягають обкладенню податком з доходів громадян. Загальні страхові тарифи  залежать від присвоєного класу профризику на виробництві і встановлюються від 0,86 до 13,80 відсотка.

 

Проте для того, щоб було встановлено понижені страхові тарифи об'єднанню громадян, Наказ виконавчої дирекції Фонду соцстраху від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань  “Про забезпечення взяття на облік страхувальниками робочими органами виконавчої дирекції Фонду” №702 від 21 листопада 2006 року передбачає, що об’єднання громадян подають завірені нотаріально або відповідальною особою робочого органу виконавчої дирекції Фонду оригінали або копії (як правило, копії) таких документів: 

1) статут (положення) (копія);

2) довідка ДПА про неприбутковість (з вказаним кодом неприбутковості) (копія);

3) свідоцтво про легалізацію об’єднання громадян (копія).

 

Отож слід подати копію статуту та довідки ДПА про неприбутковість із визначенням ознаки неприбутковості та пред'явити відповідні оригінали цих документів. Однак дуже часто отримати швидко довідку про неприбутковість буває важко, а зареєструватися у Фонді соціального страхування потрібно протягом 10 днів. Тому, як правило,  спочатку організація реєструється як страхувальник, а потім підтверджує право на знижений страховий тариф.

 

Як зазначається у цьому Наказі, розмір страхового тарифу відповідно до статті 4 Закону «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» встановлюється для об’єднання громадян, діяльність яких регулюється Законом України “Про об’єднання громадян”. На жаль, виконавча дирекція Фонду соціального страхування не відносить професійні спілки до об’єднань громадян, а також заперечує неприбутковість та право на знижений страховий тариф для релігійних та благодійних організацій.  Так у Наказі  вкахується, що “дія вищезазначеного Закону (Закону “Про об’єднання громадян”) не поширюється на релігійні,… інші об’єднання громадян, порядок створення і діяльності яких визначається відповідним законодавством”. З статті 4 Закону “Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” зробити висновку про те, що знижений тариф встановлюється тільки для об’єднань громадян, на яких поширюється Закон “Про об’єднання”, не можна. Стаття 4 Закону зазначає, що “для об’єднань громадян страхові тарифи встановлюються в розмірі 0,2 відсотка від сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників…” Особливості профспілок визначені окремим законодавчим актом – Законом “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, проте це не заперечує природи профспілки як громадської організації. Адже стаття 1 Закону “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” визначає, що професійна спілка – це “добровільна неприбуткова громадська організація, що об’єднує громадян, пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання)”.

 

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net