Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Посібник «Об’єднання громад» Громадські активісти навчались інструментам впливу... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин АРХІВ -> Архів публікацій

Етап V.Взяття на облік як платника податків у ДПА

Питання взяття на облік платників податків регламентуються Інструкцією про порядок обліку платників податків, затвердженою Наказом Державної податкової адміністрації України №80 від 19 лютого 1998 року.

Інструкція передбачає, що взяття на облік платників податку здійснюється без їхньої присутності у рамках “єдиного реєстраційного процесу”.
Підставою для взяття юридичної особи на облік в органі державної податкової служби є надходження до цього органу відомостей з відповідної реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи (п. 4.3 Інструкції).
Проте якщо у Вашому регіоні не налагоджений єдиний реєстраційний процес, або ж періодично виникають проблеми із переданням відомостей від державного реєстратора до податкових органів, у Інструкції передбачений порядок самостійного подання документів платником податків.
Як зазначається у Інструкції, “на бажання платника податків — юридичної особи (у тому числі тієї, стосовно якої не надійшли відомості від державного реєстратора)” узяття його на облік може бути здійснене органом державної податкової служби на підставі подання документів таким платником податків.
Надалі роз’яснено порядок самостійного подання документів для взяття на облік платників податку.
 
Документи
 
   Взяття на облік як платників податків — юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб здійснюється за їх місцезнаходженням.
Для взяття на облік у ДПА та отримання довідки (Форми №4-ОПП) потрібно подати такі документи:
1)            заяву (форма №1-ОПП, додаток №1 до Інструкції),
2)            копію свідоцтва    (документа)    про   державну   реєстрацію (легалізацію);
3)            копію документа, що підтверджує присвоєння ідентифікаційного коду за ЄДРПОУ.
     Одночасно з поданням заяви платником податків – юридичною особою пред'являються оригінали перелічених документів.
У цьому разі за даними Єдиного державного реєстру та/або через відповідного державного реєстратора підрозділ з обліку платників податків органу державної податкової служби зобов’язаний установити, що така юридична особа включена до Єдиного державного реєстру та не припинена.
 
Терміни взяття на облік платника податків
 
Відповідно до п.4.15 Інструкції, узяття на облік платника податків органом державної податкової служби провадиться не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей від державного реєстратора чи заяви від платника податків та здійснюється датою внесення даних до Єдиного банку даних юридичних осіб за номером, який відповідає порядковому номеру реєстрації відповідного повідомлення державного реєстратора чи заяви платника податків у журналі обліку платників податків — юридичних осіб за ф. N 2-ОПП.
Після взяття платника податків на облік орган державної податкової служби формує довідку про взяття на облік платника податків за формою N 4-ОПП . Така довідка надсилається платнику податків наступного робочого дня з дня взяття на облік. За згодою платника податків не пізніше наступного робочого дня після взяття його на облік така довідка може бути видана платнику податків чи уповноваженій особі платника податків в органі державної податкової служби.
Довідка про взяття на облік платника податків за ф. N 4-ОПП є єдиним документом, який підтверджує взяття платника податків на облік в органі державної податкової служби. Вона не потребує додаткової реєстрації у загальному відділі чи канцелярії органу державної податкової служби.
З моменту взяття на облік платник податків уважається таким, що перебуває на загальній системі оподаткування, якщо ним не обрано інший спосіб оподаткування відповідно до законодавства. Проте для організацій передбачений статус неприбутковості, який підтверджується і реєструється в окремому порядку (див. далі).
 
 
Нормативно-правові акти:
 
§   Наказ Державної податкової адміністрації України „Про затвердження Інструкції про порядок обліку платників податків” №80 від 19 лютого 1998 року.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 



  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net