Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин АРХІВ -> Архів публікацій

Етап ІV.Отримання дозволу на виготовлення печатки

Видача дозволів на виготовлення печаток регламентується Наказом Міністерства внутрішніх справ України “Про затвердження Інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам,   організаціям,   господарським   об'єднанням   та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних    майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на  виготовлення печаток і штампів”  №17 від 11.01.1999 року.

 
Орган, який видає дозвіл на виготовлення печатки
 
Відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ України “Про затвердження Інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам,   організаціям,   господарським   об'єднанням   та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних    майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів», дозволи видаються:
1) Головним управлінням адміністративної служби міліції МВС України на виготовлення печаток і штампів — міжнародним організаціям (товариствам) тощо, які зареєстровані й перебувають на території України; представництвам іноземних організацій, зареєстрованих в Україні, іноземним організаціям, які пройшли акредитацію як такі, що забезпечують реалізацію програм і проектів міжнародної технічної допомоги,
2) управліннями, відділами адміністративної служби міліції ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м.Києві та Київській області, УМВС України в областях і м.Севастополі на виготовлення печаток і штампів — за територіально-адміністративною підпорядкованістю — обласним об’єднанням громадян,
3) міськрайорганами внутрішніх справ на виготовлення печаток і штампів — за територіально-адміністративною підпорядкованістю —релігійним об’єднанням, об’єднанням громадян, а також всім іншим організаційним формам об’єднанням громадян, передбаченим законодавством України.
 
Документи для отримання дозволу на виготовлення печаток і штампів
 
Для отримання дозволу у відповідні органи внутрішніх справ потрібно подати громадській організації, професійні спілки та благодійні організації   такі документи:
1)              заяву для одержання дозволу на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів,
2)              зразки (ескізи) печаток і штампів у двох примірниках, затверджені керівником,
3)              копію статуту (витяг з нього) із зазначенням права користуватися печатками і штампами,
4)              копію довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України,
5)              копію свідоцтва про держреєстрацію і оригінал,
6)              квитанція про оплату послуг.
На відміну від суб’єктів підприємницької діяльності, об’єднання громадян не повинні подавати нотаріально засвідчену копію свідоцтва про державну реєстрацію, а лише копію. Проте за результатами моніторингу, працівники органів внутрішніх справ переважно за “вивченим правилом” вимагають подання нотаріально засвідченої копії свідоцтва про державну реєстрацію також з об’єднань громадян. Проте відповідно до п.3.1.4. (9) Наказу Міністерства внутрішніх справ України “Про затвердження Інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам,   організаціям,   господарським   об'єднанням   та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних    майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на  виготовлення печаток і штампів” об’єднання громадян подають лише копію документу, який свідчить про легалізацію (офіційне визнання) об’єднання громадян (свідоцтва) і оригінал.
Також не передбачене нотаріальне засвідчення копії свідоцтва про легалізацію (реєстрацію) професійної спілки та благодійних організацій (п. 3.1.4. (3) та 3.1.4. (8) Наказу).
Відповідно до п. 3.1.4. (4) Наказу релігійними організаціями, статути яких зареєстровані, подаються такі документи:
- Державним комітетом України у справах релігій — релігійні центри, управління, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії) та духовні (релігійні) навчальні заклади:
а) копію свідоцтва про реєстрацію статуту в Комітеті;
б) зразки (ескізи) печаток і штампів у двох примірниках, затверджені Комітетом;
- обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями — релігійні громади:
а) копію свідоцтва про реєстрацію статуту обласною, Київською та Севастопольською міською державною адміністрацією;
б) зразки (ескізи) печаток і штампів у двох примірниках, затверджені зазначеною державною адміністрацією;
Якщо передбачається певне зображення на печатці, то відповідно до п. 3.3.2. Наказу вона може бути виготовлена із зображенням тільки в тому разі, якщо це зображення передбачене в статуті і детально описане.
 
Заява для одержання дозволу на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів
 
Така заява подається керівником профспілки. Його повноваження засвідчуються довідкою з Єдиного державного реєстру.
 Форма заяви не затверджена законодавством. Проте Інструкція (п.3.1.3) передбачає дані, які потрібно обов'язково вказати у заяві:
а) кількість   печаток   та   штампів,   які   передбачається виготовити;
б) уперше чи ні виготовляються печатки та штампи   (при виготовленні   печаток   не   вперше   зазначається   підстава їх виготовлення);
в) місцезнаходження;
г) особа, відповідальна за отримання дозволу на виготовлення печаток і штампів, її прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані;
ґ) прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані керівника або уповноваженої ним особи, що подає клопотання до органу внутрішніх справ; з якого часу вона перебуває на займаній посаді;
Якщо подає заяву не керівник організації, а інша особа, яка діє згідно доручення, потрібно зазначити: номер доручення, прізвище, ім'я, по батькові, адреса проживання, усі реквізити паспорта цієї особи. Нотаріально засвідчене доручення додається до документів.
 
Оплата послуг щодо видачі дозволу на виготовлення печаток і штампів, терміни
 
За видачу дозволу на виготовлення печатки та штампу справляється плата у розмірі 51 грн. Номер рахунку, на який треба внести плату, залежить від того, яким районним відділом органів внутрішніх справ видається дозвіл.
Дозвіл на виготовлення печатки та штампу видається протягом 5-ти робочих днів.
Органи внутрішніх справ на зворотному боці оригіналу свідоцтва про державну реєстрацію, який подається до органів внутрішніх справ при отриманні дозволу, ставлять штамп про видачу дозволу на право виготовлення певної кількості печаток і штампів, який засвідчується підписом працівника дозвільної системи і скріплюється печаткою з відбитком “Дозвільна система”, після цього документ повертається його власнику. А також на кожному примірнику зразків печаток і штампів ставлять штамп для засвідчення зразків (ескізів) печаток і штампів, який засвідчується підписом працівника дозвільної системи і скріплюється печаткою з відбитком “Дозвільна система”.
 
 
Нормативно-правові акти:
 
§   Наказ Міністерства внутрішніх справ України “Про затвердження Інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам,   організаціям,   господарським   об'єднанням   та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних    майстерень,   виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів”  №17 від 11 січня 1999 року.
 



  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net