Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> НОВИНИ

«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади?». Відповідь на це питання шукали на Львівщині

29 липня 2021 року відбулося обговорення на тему «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади?» організоване ГО «Центр громадської адвокатури». 

У більшості новостворених та вже існуючих громад на даний час відбувається процес формування стратегічних планів розвитку територій. Створення стратегій здійснюється за усталеними методиками, а над їх розробкою працюють сформовані робочі групи. Проте, на скільки цей процес охоплює природне довкілля та враховує питання охорони природи?

Учасники заходу обговорювали цей аспект стратегічного планування та роль довкілля у сталому розвитку громади. У вступній частині заходу координатор проекту  ознайомив учасників з основними існуючими напрямками стратегічного планування в Україні на державному та регіональному рівнях, співставляючи зі стратегічними пріоритетами розвитку Європейського Союзу, оскільки національні пріоритети на сьогодні передбачають інтеграцію в Європейське співтовариство.

 

Про проведену діяльність щодо впровадження стратегічного планування у сфері охорони довкілля в пілотній громаді Львівської області розповіла експерка-геоеколог проєкту Ольга Хауляк. Ситуація в громаді була типовою для всіх інших, коли у загальній стратегії громади одним абзацом описано найболючішу для громади проблему з сміттям, водопостачанням, каналізуванням чи природоохоронними територіями. В рамках проєкту було розроблено компонент охорони довкілля у стратегічному планування розвитку громади, що базується на дослідженні  природних ресурсів і потреб громади, а також визначенні поетапних кроків впровадження заходів з охорони довкілля. Застосовано інноваційний підхід проведення попереднього дослідження із використанням відкритих джерел, реєстрів та наукових досліджень, на основі яких сформовано рекомендації.

Підсумком процесу планування стало затвердження Тростянецькою сільською радою Стратегії охорони довкілля громади на 2021-2025 рр. (рішення 844 від 28.05.21 р.). 

Елементом впровадження компонентів Стратегії стало проведення двох тренінгів за визначеними стратегічними цілями -  щодо поводження з відходами та енергозбереження у громаді, на яких учасникам надано інформацію щодо інструментів роботи за даними напрямками для їх впровадження в громаді та посилено їхню спроможність їх застосовувати.  Учасниками заходу підкреслено важливість не лише наукової обґрунтованості стратегічних цілей та напрямків їх реалізації, а і постійний фаховий супровід реалізованих рішень, практичну спрямованість заходів стратегії. Досвід створення стратегічних планів зазвичай базується на економічних показниках та процесах, нерідко забуваючи про природну основу. Присутні погодилися, що потрібно активніше наголошувати на потребі глибшого аналізу природно-екологічних процесів, що відбуваються на території громади, а також планувати практичні заходи та дії на рівні громади, які можна впроваджувати уже сьогодні в установах, підприємствах, домогосподарствах, щоденній поведінці жителів для попередження та зменшення негативного впливу на довкілля. 

Застосування комплексного підходу у формуванні стратегічного бачення розвитку громади дозволяє також  врахувати можливі наслідки використання природних ресурсів (корисних копалин, водних об’єктів, земельних ресурсів, тощо) у довготерміновій перспективі, та завчасно попередити можливий негативний вплив.   

Захід проведено в рамках проєкту «Сприяння практичній реалізації стратегічного планування у сфері охорони довкілля в Тростянецькій ОТГ Львівської області», який реалізується  ГО «Центр громадської адвокатури» у партнерстві з Тростянецькою сільською територіальною громадою та ГО «Агенція розвитку та співробітництва» за підтримки Європейського союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Матеріали заходу та його зміст відображають позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net