Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Консультації щодо діяльності НУО on linе! Представники НУО, які працюють із розвитком громад... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> НОВИНИ

У Дублянській ОТГ визначалися із стратегічними напрямами розвитку громади

 13 липня 2016 року в селищі Дубляни, що на Самбірщині, відбувся семінар «Основи сталого розвитку територіальної громади». В рамках заходу учасники вивчали основні питання із стратегічного планування, механізмів залучення громадськості та загалом налагодження міжсекторної співпраці в громаді. Також під час семінару учасники проводили попередній  SWOT-аналіз громади, визначилися із стратегічними напрямками і завданнями для їх розвитку.

 

Відкрив семінар голова Дублянської об’єднаної територіальної громади Роман Когут. Він наголоси на важливості стратегічного бачення в житті громади, розповів про існуючий стан, проблеми та перспективи розвитку. Також привітали учасників семінару і побажали плідної і конструктивної роботи Олексій Орловський, директор програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження», і Тетяна Яцків, голова Центру громадської адвокатури.

Програма семінару була представлена як теоретичною, так і практичною частиною. У першій тренери та експерти навчали учасників, що таке стратегія розвитку громади і в чому важливість стратегічного мислення, а також, що таке міжсекторна співпраця, як вона вливає на розвиток громади і яка роль статуту територіальної громади у налагодженні такої співпраці.

В межах практичної частини учасники під наглядом експертів здійснили аналіз існуючого стану громади, оцінили її можливості, сильні та слабкі сторони. Далі шляхом використання методу «RADAR» визначалися із стратегічними напрямами розвитку. На думку учасників пріоритетне значення для громади мають розвиток сільського господарства, інфраструктури та соціально-культурної сфери. Під час роботи в групах було здійснено спробу до пошуків конкретних завдань спрямованих на розвиток цих стратегічних напрямів.

У підсумку семінару було представлено подальші кроки реалізації проекту по розробці стратегії розвитку Дублянської об’єднаної територіальної громади та сформовано із числа учасників дві робочі групи, які займатимуться подальшою підготовкою проектів стратегії, статуту громади та інших локальних актів.

Загалом учасниками заходу стали керівництво та представники апарату селищної ради, депутати, громадські активісти, керівники закладів соціально-культурної сфери, представники бізнесу.

Серед експертів та гостей заходу були Оксана Дащаківська, керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження», Андрій Пелехатий, експерт проекту, науковий співробітник Інституту регіональних досліджень ім. Долішнього НАН України, Галина Гречин, експерт з питань децентралізації та розвитку громад Асоціації міст України та ін.

 

Захід проводився громадською організацією «Центр громадської адвокатури» в межах проекту «Сталий розвиток Дублянської об’єднаної територіальної громади через стратегічне планування», що реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net