Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Громадські активісти навчались інструментам впливу... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> НОВИНИ ПРОГРАМИ

Процедуру реєстрації юросіб планують спростити, у тому числі додати громадські формування до загальних процедур реєстрації

 Верховною Радою України у першому читанні було прийнято проект Закону про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (№2983 від 02.06.2015 р.)

 В законопроекті використовується термін  «громадські формування». До таких включено -  політичні партії, структурні утворення політичних партій, громадські об’єднання, місцеві осередки громадського об’єднання із статусом юридичної особи, професійні спілки та їх об’єднання, організації профспілки, передбачені статутом профспілки, творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок, постійно діючі третейські суди, організації роботодавців, їх об’єднання, відокремлені підрозділи іноземних неурядових організацій, представництва, філії іноземних благодійних організацій.

 Більшість положень, які стосуються особливостей процедур реєстрації громадських об’єднань, переносяться із Закону України «Про громадські об’єднання» у закон, який регулює порядок державної реєстрації для всіх юридичних осіб. Відповідно, вони виключаються із Закону України «Про громадські об’єднання».

 Передбачено скорочення документів для реєстрації, також не буде потрібно подавати заяву про реєстрацію, на якій нотаріально посвідчується підпис. Реєстрація залишається безкоштовною. Передбачається, що виписки будуть в електронній формі, також персональний кабінет. Скорочується термін реєстрації до трьох робочих днів.

 Реєстри будуть уніфіковуватись, вся інформація буде наявна в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

 Загалом реєструвати юросіб та підприємців можуть державні реєстратори. Вказується, що вони будуть працювати при виконавчих комітетах міських рад обласного значення, районні, районні у містах Києві та Севастополі держадміністрації, а також держнотконтори, приватні нотаріуси, банки. А для так званих громадських формувань – це надалі органи юстиції.

 Припинення громадських обєднань – на загальних підставах, як для інших юридичних осіб, у тому числі шляхом реорганізації (не тільки шляхом приєднання до такого ж).


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net