Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Посібник «Об’єднання громад» «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> НОВИНИ

РПР: Доступ до інформації про використання всіх державних коштів залежить лише від підпису Президента

Проголосований депутатами законопроект № 0949 «Про відкритість використання публічних коштів» спрямований на забезпечення широкого та вільного доступу  всіх бажаючих до того, яким чином органи влади України, державні, казенніта комунальні підприємства використовують публічні кошти. “Документ пропонує радикальну відкритість фінансової інформації, яку зараз ховають за сімома печатями. Згідно з ним, перевірити, на що і як чиновник витратив кошти, буде легше ніж оновити статус у Facebook. На практиці, закон передбачає створення онлайн-платформи, на якій буде відображена інформація про використання всіх державних коштів – починаючи від держбюджету й закінчуючи витратами комунальних підприємств.” Про це нам розповів експерт Центру політичних студій та аналітики, Реанімаційного Пакету Реформ та співавтор закону від імені громадськості Віктор Таран. Втім за словами експерта цей процес відтягується, оскільки Президент України зволікає із підписанням Закону.

Експерт Центру політичних студій та аналітики та Реанімаційного Пакету Реформ Віктор Таран наголосив, що надання максимально широкого доступу до інформації про використання публічних коштів є ключовою передумовою перемоги у боротьбі з корупцією та досягнення таких успіхів шляхом залучення до контролю над державною владою громадян та громадських  організацій, журналістів та бізнесу України. 

Відкрита та прозора влада є необхідним чинником для всебічного розвитку України, про що справедливо зазначається у Стратегії сталого розвитку «Україна-2020», затвердженої Президентом на початку цього року, та у Коаліційній Угоді, укладеній між демократичними фракціями Верховної Ради України підкреслив Експерт Реанімаційного Пакету Реформ Віктор Мазярчук. Народний депутат, співавтор закону Олег Медуниця заявив, що парламент зі свого боку зробив все що від нього залежить, прийнявши закон. “Тепер Президент має показати наскільки він готовий до боротьби із корупцією у сфері публічних фінансів,” – підсумував депутат.

«Ухвалення законопроекту № 0949 було значним кроком вперед. Але тепер прозорість державних фінансів знову опинилася перед загрозою. Адже від прийняття закону 17 лютого, Президент досі його не підписав. Це серйозна перешкода на шляху до становлення відкритої та прозорої української держави», - зазначає Віктор Таран, експерт РПР та ЦПСА.

За додатковою інформацією звертайтесь: Віктор Таран 050 312 76 88 Тетяна Кириленко - 050 97 93 596, 
Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) це громадська позапартійнаініціатива громадських активістів, експертів та журналістів, що об’єднались для пришвидшення реформування країни. Її учасники бачать свою місію в об’єднанні зусиль для реформування країни у різних сферах для розбудови незалежної, демократичної, правової, сильної та авторитетної Української держави з високим рівнем добробуту і рівними можливостями кожного на розвиток і самореалізацію.

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net