Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Електронна бібліотека -> КОРИСНІ ВИДАННЯ

Громадський моніторинг дотримання трудових прав в Україні: результати

       Впродовж 2013-2014 років громадською організацією «Центр громадської адвокатури» реалізовувався проект «Моніторинг дотримання трудових прав в Україні».

У фокусі уваги даного проекту були трудові права, які гарантуються як міжнародно-правовими договорами про права людини, що є частиною національного законодавства, так і Конституцією України та іншими законами України.
У рамках проекту здійснювались ряд досліджень стану дотримання трудових прав, які включали дослідження експертами доступних джерел інформації, в тому числі судових рішень в Єдиному державному реєстрі судових рішень, аналітичних матеріалів, статистичних звітів, так і отримувалась інформація через проведення фокус-групових досліджень із зацікавленими сторонами (роботодавцями, професійними спілками, іншими громадськими організаціями, які працюють у сфері надання консультацій у трудових питаннях), консультації із ними та проведення публічних обговорень. Узагальнювались матеріали власної консультативно-правової діяльності Центру у сфері трудових прав, програми «Поради освітянам з правових питань» (www.lawhelp.in.ua).
В підсумку підготовлене видання «Громадський моніторинг дотримання трудових прав в Україні: результати». Його публікація, а також реалізація проекту стали можливими за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Міністерства закордонних справ Данії.
Щодо наповнення інформацією видання, з огляду на ситуацію, яка склалась в країні, чимало інформації, яка була підготовлена раніше, постійно модифікувалась. До прикладу, статистика працевлаштування у Східних областях, питання проблем оплати праці в цих регіонах у силу того, що багато підприємств не працюють, а також пріоритетності вирішення тих чи інших проблем у сфері трудових відносин, які зазнали значних змін протягом останнього року.
Видання складається із кількох частин: загальної, спеціальної та узагальнення. Загальна частина звіту містить інформацію, яка стосується дотримання трудових прав незалежно від специфіки певної професії, статі, віку тощо, а пов’язана із порушеннями, які виникають незалежно від сфери і особливостей. Зокрема, подана інформація щодо права на працю, працевлаштування, оплати праці, відпочинку, відпусток, здорових, безпечних, належних умов праці, звільнення, а також механізмів захисту трудових прав.
У спеціальній частині розміщена інформація, яка стосується заборони дискримінації та трудових прав окремих груп. Зокрема, це питання праці осіб із інвалідністю, трудових прав молоді та осіб похилого віку, праці жінок, трудових прав освітян, працевлаштування вимушених переселенців. У третій частині звіту поданий узагальнений огляд, який також перекладений англійською мовою.
Більш детальніше можна ознайомитися за посиланням fckfiles/Pracja_Web.pdf

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net