Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> НОВИНИ

Підведено підсумки проекту «Ресурсний центр для забезпечення правової підтримки неурядових організацій»

        Проект «Ресурсний центр для забезпечення правової підтримки неурядових організацій» виконувався Центром громадської адвокатури за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» з травня 2013 року по березень 2014 року.

У рамках проекту протягом 10 місяців 450 активістів громадського сектору отримали правові консультації за своїми запитами. Створена і підтримувалась сторінка Консультаційного центру для ГО у мережі facebook.
Тематика надання правових консультацій стосувалась правового статусу громадських організацій та громадських спілок; правового статусу благодійних товариств, благодійних фондів та благодійних установ; питань державної реєстрації; внесення змін до установчих документів та інших відомостей, які стосуються організацій; відокремлених підрозділів організацій; фінансової діяльності, звітності та оподаткування; застосування інструментів громадської участі.
Найбільша кількість звернень надійшла щодо питань реєстрації нових громадських об’єднань, у тому числі третина із них стосувалась нової організаційно-правової форми громадських об’єднань, яка передбачена Законом України «Про громадські об’єднання», - громадської спілки. 21 % запитів стосувались податкових питань, звітності організацій, обліку фінансів. 22 % питань стосувались реалізації можливостей громадськими неурядовими організаціями, в тому числі відокремлених підрозділів.
Тільки 9 % запитів стосувались змін до відомостей, установчих документів громадських неурядових організацій. 7 % таких запитів становили звернення щодо внесення змін до відомостей про організації та установчих документів громадських організацій. Водночас очікувалось, що запитів буде більше, оскільки Закон «Про громадські об’єднання» зобов’язує усі громадські організації, які були зареєстровані до набуття чинності Законом, внести і зареєструвати зміни до статутів протягом 5 років з дня набуття чинності Законом.
5 % запитів стосувались релігійних організацій та інших видів організацій. Слід також відзначити, що громадські неурядові організації не часто цікавились застосуванням інструментів громадської участі у формуванні та реалізації місцевої і державної політики (3 %).
Експертами підготовлено 11 актуальних алгоритмів – відео-блогів щодо різних питань статусу громадських обєднань, благодійних організацій, оподаткування тощо. 48 публікацій – відповідей на часто запитувані консультації підготовлено і опубліковано на порталі програми правової підтримки НУО «Юрист НГО» www.lawngo.net.
Також підготовлено практичний посібник «Державна реєстрація громадських об’єднань та благодійних організацій» ( на основі нових Законів України «Про громадські об’єднання та «Про благодійну діяльність та благодійні організації»).
Програма правової підтримки НУО Центру громадської адвокатури надалі надаватиме консультації. 
Громадські активісти можуть отримати правову допомогу:на сторінці facebook https://www.facebook.com/KonsultacijnijCentrDlaGromadskihOrganizacij через оn-line форму порталу «Юрист НГО», що адмініструється програмою правової підтримки НУО Центру громадської адвокатури http://www.lawngo.net/?feedback (запит надходить на скриньку програми), написавши листа на скриньку програми правової підтримки НУО info@lawngo.net.

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net