Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Консультації -> БЛАГОДІЙНИЦТВО

Якими є особливості органів управління благодійних організацій?

Безперечно, що засновники (учасники) самостійно визначають особливості формування органів управління та інші внутрішні питання організації діяльності.

Проте Закон визначає особливості структури органів управління, які потрібно врахувати.

Так для кожного виду благодійних організацій визначені обов’язкові органи управління, які потрібно передбачити в установчих документах.

 У благодійному фонді та товаристві вищим органом управління є загальні збори учасників, створюється виконавчий орган.

Щодо наглядової ради у благодійних товариствах та установах, вона може не створюватись, якщо кількість учасників становить менше 10. Водночас це не означає, що якщо засновники (учасники) мають бажання створювати таку, вона може утворюватись за будь-яких умов. У разі відсутності наглядової ради в таких благодійних організаціях ці функції виконують загальні збори учасників.

 Вищим органом управління благодійної установи є наглядова рада. Також слід пам’ятати, що засновники установи не беруть участь в органах управління. Також формується виконавчий орган благодійної установи.

Установчі документи благодійної організації можуть визначати порядок утворення та діяльності інших органів благодійної організації, підзвітних органам управління благодійної організації.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net