Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Консультації -> БЛАГОДІЙНИЦТВО

Який вид благодійної організації обрати?

 

Благодійна організація відповідно до Закону «Про благодійну діяльність та благодійні організації» – це юридична особа приватного права, установчі документи якої визначають благодійну діяльність в одній чи кількох сферах, визначених цим Законом, як основну мету її діяльності.

 

Законом визначено три види благодійних організацій, ознаки яких важливо знати для з’ясування, який вид обрати засновникам для здійснення благодійної діяльності.

 

 

 
Вид організації
 
Визначення
 
Благодійне товариство
 
Благодійним товариством визнається благодійна організація, яка створена не менше ніж двома засновниками та діє на підставі статуту.
 
Благодійна установа
 
Благодійною установою визнається благодійна організація, установчий акт якої визначає активи, які один або кілька засновників передають для досягнення цілей благодійної діяльності за рахунок таких активів та/або доходів від таких активів.
 
Благодійний фонд
 
Благодійним фондом визнається благодійна організація, яка діє на підставі статуту, має учасників та управляється учасниками, які не зобов’язані передавати цій організації будь-які активи для досягнення цілей благодійної діяльності.

 

 

 

Нижче подається таблиця особливостей таких видів благодійних організацій залежно від кількості, характеру засновництва, установчих документів та інших ознак, які визначені Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

 

 

 
Ознака
 
 Благодійне товариство
 
Благодійна установа
 
Благодійний фонд
 
Мінімальна кількість засновників
 
 Не менш як двома особами
 
Один або кілька
 
Один або кілька
 
Характер засновництва
 
Засновники затверджують статут.
 
Засновники беруть участь в управлінні товариством.
 
Засновники передають активи товариству для досягнення цілей благодійної діяльності
 
Засновники передають активи для досягнення цілей благодійної діяльності за рахунок таких активів та/або доходів від таких активів.
 
Засновники затверджують установчий акт, на основі якого діє установа.
 
Засновники не беруть участі в управлінні благодійною установою.
 
Засновники (засновник) затверджують
 
Статут.
 
Засновники та учасники, які можуть вступати до фонду, беруть участь в управлінні фондом.
 
Засновники не зобов’язані передавати цій організації будь-які активи для досягнення цілей благодійної діяльності. Активи благодійного фонду можуть формуватися учасниками та/або іншими благодійниками.
 
Установчий документ
 
Статут
 
Установчий акт
 
Статут
 
Органи управління (обов’язкові)
 
Загальні збори учасників
 
Виконавчий орган і наглядова рада (якщо учасників більше 10)
 
Виконавчий орган і наглядова рада
 
Загальні збори учасників
 
Виконавчий орган і наглядова рада (якщо учасників більше 10)
 
Вищий керівний орган
 
Загальні збори учасників
 
Наглядова рада
 
Загальні збори учасників
 
Обов’язковість наглядової ради
 
У тих, які мають не більше 10 учасників, наглядова рада може не створюватися.
 
Обов’язковий і вищий орган управління
 
У тих, які мають не більше 10 учасників, наглядова рада може не створюватися.

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net