Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Консультації щодо діяльності НУО on linе! Представники НУО, які працюють із розвитком громад... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> НОВИНИ

Рекомендації щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року №1317

Центром громадської адвокатури були направлені рекомендації до Міністерства охорони здоров'я України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року №1317.

На даний час на веб-сайті МОЗ України розміщено для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року №1317 “Питання медико-соціальної експертизи”. Надані зауваження та пропозиції громадськості будуть розглянуті і враховані в подальшій роботі.
Зміни, які пропонуються до Постанови КМУ №1317 «Питання медико-соціальної експертизи», - не вирішують більшості проблем в цій сфері.
Органами влади підготовлені зміни до Постанови КМУ №1317 «Питання медико-соціальної експертизи» від 3 грудня 2009 року, вони ж були розміщені для громадського обговорення.
Проте із їхнього аналізу очевидним є те, що суттєвих переглядів підходів не відбулось, по суті вони є більше спрямовані на уточнення певних юридичних термінів. До прикладу, пропонуються заміни термінів із «хворим, що досягли повноліття» на «повнолітнім особам», «лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я» на «відповідного закладу охорони здоров’я», «громадян» на «повнолітніх осіб», а також деякі доповнення у певні положення.
Таким чином, ці зміни не вирішують більш важливих питань і проблем, з якими стикаються особи з обмеженими можливостями, що стосується медико-соціальної експертизи та медико-соціальних експертних комісій.

Зокрема, це стосується питань:
- Передбачення процедур оформлення та надання заявнику рішень медико-соціальних комісій, а не довідок та виписки з акту огляду комісією.
- Відсутності правових підстав для виконання своїх функцій центральною медико-соціальною експертною комісією МОЗ, в тому числі повторного огляду осіб, які оскаржують рішення МСЕК нижчих рівнів, перевірки якості розробки ними індивідуальних програм реабілітації, здійснення атестації лікарів, що входять до складу комісій.
- Передбачення процедур за заявою особи виправлення описок у довідках, які видаються інвалідам за результатами експертизи без необхідності звернення до суду у разі неповного зазначення відомостей про особу, описок у прізвищах, іменах, по батькові.
- Передбачення можливості у разі відмови ЛКК звертатись заявникам самостійно до медико-соціальних експертних комісій.
- Вирішення проблем із визначенням професій, де особа може чи не може працювати (через визначення у рішенні переліку професій, де особа із обмеженими можливостями не може працювати, а не навпаки).
- Визначення, за яких умов особа отримує безтермінову групу інвалідності.
- Визначення, що медико-соціальні експертні комісії є розпорядниками публічної інформації та надають інформацію за запитами у відповідності до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
- Дозволити видавати акт огляду комісії на руки особі, яку визнано інвалідом, або стосовно якої встановлено факт втрати професійної працездатності.

Отож необхідним є перегляд підходів до організації медико-соціальної експертизи, а тому розробка на основі них змін, які б суттєво покращили ситуацію.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net