Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Посібник «Об’єднання громад» Реформування митних процедур на місцевому рівні об... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів публікацій -> Новини 2013

Проведено круглий стіл “Проблеми медико-соціальної експертизи в Україні та шляхи їх вирішення”

 

11 червня 2013 року Центром громадської адвокатури був проведений круглий стіл “Проблеми медико-соціальної експертизи в Україні та шляхи їх вирішення”. Під час заходу обговорювались процедури проходження медико-соціальної експертизи осіб із обмеженими можливостями, результатам судового захисту порушених прав осіб з обмеженими можливостями та аналізу наявної практики, досвіду США у процедурі встановлення інвалідності, розроблення програми реабілітації та існування подібних комісій.
Проведення круглого столу дозволило зібрати разом представників різних сторін – громадські організації, які опікуються особами із обмеженими можливостями, що часто не є задоволеними роботою медико-соціальних комісій, а також самих представників МСЕКів, органів державної влади з питань соціальної політики та охорони здоров’я, медиків, експертів, правозахисників. В заході взяли участь представники із різних регіонів України.
Під час заходу учасники обговорили проблеми, з якими стикаються особи з обмеженими можливостями, а саме: при проходженні медико-соціальної експертизи, доступність до приміщень,  розуміння статусу та природи медико-соціальних експертних комісій, реабілітації та виконання програм. Велику увагу звернено на проблему переліку порушень функцій організму людини, які перелічені в Інструкції про встановлення груп інвалідності. Як зазначила юрист Центру громадської адвокатури»: «захворювань набагато більше, ніж перелічені в даній Інструкції, а також  існує проблема кваліфікації Iгрупи інвалідності на підгрупи А і В». Представниками МСЕКів було піднято проблему встановлення інвалідності на підставі отриманих документів, оскільки всі документи для встановлення інвалідності надходять від лікарської-консультаційної комісії, натомість відповідальність покладена тільки на комісію.
Як зазначив Костів Михайло, голова Тернопільської обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», функції МСЕ, повноваження комісій та порядок дій та взаємовідносин потребує цілковитого перегляду. Окрім того, такий підхід повинен бути системним.
Під час проведення заходу також обговорювались питання подальших дій щодо вироблення рекомендацій та їхнього просування.
Круглий стіл проведено в рамках проекту “Підтримка і захист прав осіб з обмеженими можливостями та медико-соціальна експертиза в Україні”, який реалізується Центром громадської адвокатури за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США/The round table was held under the project “Support and protection of persons with disabilities and medical-social examination in Ukraine”, implemented by the Center for Civic Advocacy supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
 
Фото можна переглянути за посиланням:
fckfiles/IMG_0354(2).jpg 
fckfiles/IMG_0359.jpg
fckfiles/IMG_0431.jpg
 

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net