Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Посібник «Об’єднання громад» Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів публікацій -> Новини 2013

У місті Львові відбулася фокус-група «Визначення типових проблем у сфері прав освітян»

 Фокус-група мала на меті визначення проблем, з якими стикаються представники освітньої сфери у своїй роботі та щодо яких потребують правового захисту.

Під час обговорення учасники однією з найважливіших проблем освітньої галузі, яка породжує в основному більшість інших проблем, назвали проблему недостатнього фінансування освітньої сфери. Ще одну проблему освітяни вбачають у зменшенні кількості учнів в класах, що призводить до закриття шкіл, у зв’язку з чим багато педагогів залишаються без роботи.

Також обговорювалися такі проблеми як порушення трудових прав освітян, а саме порушення норм законодавства при укладенні договорів (контрактів) з педагогами, під час звільнення з роботи та розрахунку, у сфері часу відпочинку, зокрема щодо надання відпусток, у сфері оплати праці, а також порушення у сфері соціальних прав педагогів та гарантій і компенсацій у сфері освіти.

Ще одним з питань, яке виносилось на обговорення фокус-групу, було питання активності педагогів у захисті своїх прав та інтересів. Як виявилось, педагоги є досить миролюбними і намагаються вирішити свої питання в колективі, не виходячи за межі школи, та не звертаючись до професійних юристів. Тенденція звернення вчителів за захистом своїх прав до суду є вкрай малою.

Учасниками фокус-групи піднімалася така проблема як відсутність навантаження. Дуже часто вчителі були прийняті на роботу на повне навантаження, однак деякі з них працюють при неповному навантаженні, були випадки, що доводилось працевлаштовуватись щороку.

 Існує проблема необізнаності вчителів зі своїми права, яка викликає їхнє небажання будь-що оскаржувати та відстоювати свої права, оскільки вони не знають як це правильно робити. Також дуже часто між директором та вчителями мають місце певні домовленості про скорочення годин, робочого часу, навантаження, написання заяви для отримання відпустки без збереження заробітної плати всупереч законодавчому регулюванню цих питань. Це відбувається тому, що на даний час ситуація  з робочими місцями в освітній сфері є досить складною, працівники «тримаються» за свої робочі місця, готові поступися своїми правами для того, щоб мати будь-яку роботу та заробітну плату. Крім того, дуже часто вчителі не мають достатньо коштів, щоб звернутися за допомогою до фахового юриста. У зв’язку з цим на даний час є вкрай необхідним проводити правопросвітницьку роботу серед вчителів та інформувати їх про їхні права та можливості їх захисту.

Захід проводився Центром громадської адвокатури в рамках проекту «Підвищення правової обізнаності педагогів через розробку комплекту брошури із захисту прав освітян «Поради освітянам з правових питань», що реалізується за підтримки Освітньої програми Міжнародного фонду «Відродження». В рамках проекту правниками буде підготовлений комплект брошур із правовою інформацією для освітян. Такою юристами надається безкоштовна юридична консультація для представників освітньої сфери.

За правовою допомогою можна звертатися за адресою

79058, м.Львів, пр.Чорновола, 63 офіс 706

або за телефонами 032 244 46 59, 096 9572585, 099 2750240

також свої запитання можна надсилати на електронну адресу: cga@lawngo.net

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net