Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Посібник «Об’єднання громад» Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Консультації -> ГРОМАДСЬКА УЧАСТЬ

Консультація щодо права громадських організацій здійснювати громадську антикорупційну експертизу проектів актів сільської ради чи інших органів місцевого самоврядування

 

До програми правової підтримки НУО www.lawngo.net  та консультантів Віртуального консультаційного центру для НУО www.merezha.ua надійшло питання.
 
Громадська активістка запитує, чи мають право громадські організації проводити громадську антикорупційну експертизу проектів актів сільської ради та інших органів місцевого самоврядування. Чи може підлягати такій експертизі рішення сільської ради про дозвіл на приватизацію земельних ділянок, якими люди користуються більше '15-ти років (відповідно до статті  119 Земельного кодексу). Та чи буде цей акт вважатись нормативно-правовим?
 
Відповідно до Закону "Про засади запобігання та протидію корупції", статті 15, частини 3, за ініціативою фізичних осіб, об'єднань громадян, юридичних осіб може проводитися громадська антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів.
 
Таким чином, не проводиться розмежування за органами публічної влади. Тому громадська антикорупційна експертиза може проводитись організацією і щодо проектів нормативно-правових актів сільських рад чи інших органів місцевого самоврядування.
 
Проте потрібно, щоб це були проекти саме нормативно-правових актів.
 
Розрізняють також акти індивідуальної дії. Рішення сільської ради про дозвіл на приватизацію земельних ділянок певним фізичним особам - є актом індивідуальної дії, а не нормативно-правового характеру. Він не розрахований на неодноразове застосування, стосується конкретно визначених осіб.
 
Щоб бути нормативно-правовим - він має стосуватись невизначеного кола осіб та бути розрахованим на неодноразове застосування. Тут щодо рішення, яке згадуєте Ви, немає такої ознаки.
 
Тому наприклад, якщо акт стосується надання в оренду (власність) комунального майна певній особі - це акт індивідуальної дії (не нормативно-правовий), а якщо це Положення про порядок передачі в оренду (власність) об'єктів комунального майна - це нормативно-правовий акт. Бо останній стосується невизначеного кола осіб, розрахований на неодноразове застосування.
 
Отож, щодо проектів нормативно-правових актів сільських рад - так, можна здійснювати громадську антикорупційну експертизу, щодо рішення, яке Ви згадуєте, воно не є проектом нормативно-правового акту.

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net