НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин |
Архів публікацій -> МоніторингиНа Волині обговорили результати та пропозиції громадської експертизи у сфері фінансування молодіжних програм Участь в заході взяли представники неурядових організацій, управління у справах сім'ї, молоді та спорту Волинської облдержадміністрації, депутати, зацікавлені експерти.
В рамках обговорення керівник програми правової підтримки НУО Тетяна Яцків поінформувала про ініціативу, яка реалізовується в Львівській, Івано-Франківській та Волинській областях. Координатор проекту представила результати дослідження практик фінансування програм та заходів для дітей та молоді із Державного та місцевих бюджетів, а також діяльність із реформування законодавства, в тому числі кампанію адвокатування системи держпідтримки для громадських організацій.
Водночас вона наголосила: «Зміни та покращення можливі сьогодні і на місцевому рівні. Кожна місцева державна адміністрація чи місцева рада, яка здійснює фінансування програм НУО, здійснює розподіл обсягів фінансування на конкурсі, має положення, порядки про конкурс, і тут відкриваються значні перспективи спільної роботи для громадськості та влади у виробленні прозорих принципів фінансування та закріплення їх в цих актах. Інша річ, на скільки до цього готові місцеві органи влади та сама громадськість».
«Для інститутів громадянського суспільства одним із дієвих інструментів впровадження рекомендацій на рівні органів виконавчої влади є громадська експертиза», - відзначив голова Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко, що представив як працює цей інструмент.
Голова Асоціації Молодих Реформаторів Михайло Шелеп, який координував громадську експертизу у Волинській області, відзначив, що громадська експертиза діяльності ВОДА є першою експертизою в області. Експерт проаналізував практики фінансування, які застосовуються у Волинській області, а також презентував учасникам обговорення рекомендації, які підготовлені в рамках громадської експертизи. Як відзначив Михайло Шелеп: «Процедура проведення конкурсу з фінансування програм та проектів громадських організацій для дітей, молоді, сімей повинна бути переглянута та вдосконалена. Зокрема, вона повинна пройти етап консультацій із зацікавленою громадськістю, а всі правові акти, які регламентують порядок проведення конкурсу повинні бути розміщені на офіційних веб-сайтах облдержадміністрації та управління». В наслідок проведення експертизи актів управління експертами була напрацьована нова редакція Порядку проведення обласних конкурсів проектів програм, розроблених громадськими організаціями стосовно дітей, молоді, жінок та сім'ї. Михайло запропонував іншим зацікавленим громадським організаціям та експертами також внести свої пропозиції до даного документу (який розміщений на веб-сайті).
Представник Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Волинської облдержадміністрації Вікторія Демчук відзначила готовність структурного підрозділу ОДА сприяти впровадженню результатів громадської експертизи та закликала громадські організації активніше долучитись до подання відповідних пропозицій. Оксана Ярош, голова Громадської організації «Гендерний центр» наголосила на окремих процедурних питаннях проведення конкурсу, в тому числі визначення пріоритетів фінансування, ролі експертної ради та конкурсної комісії. Ігор Гузь, депутат обласної ради відзначив, що необхідно впливати не лише на запровадження прозорих процедур проведення конкурсу, а й на призначення відповідних чиновників, які керують управлінням. Також депутат підняв питання про необхідність контролю за обсягами фінансування, що виділяються на конкурс та коштами, які без конкурсу розподіляються чиновниками.
Обговорення проводилось в рамках проекту «Підвищення прозорості та залучення НУО до бюджетної політики щодо фінансування програм для дітей та молоді із державного та місцевих бюджетів», що реалізується громадськими організаціями «Комітет підтримки студентського самоврядування», «Асоціація Молодих Реформаторів», «Центр громадської адвокатури», Івано-Франківським осередком ВМГО «Демократичний альянс» за підтримки програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження».
Додатково
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05.11. 2008 р. № 976 «Про порядок сприяння проведенню громадської експертизи» на запит Асоціації Молодих Реформаторів видано наказ Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Волинської облдержадміністрації від 03.06.2011 р. №193-3а про проведення громадської експертизи.
Порядок сприяння проведенню громадської експертизи передбачає обов'язковий розгляд пропозицій за участю представників організації, яка проводила експертизу; розробку та затвердження за результатами розгляду пропозицій заходи, спрямовані на їх реалізацію; розміщення експертних пропозицій та заходів, які спрямовані на їх реалізацію, на офіційному веб-сайті, звітування про результати врахування пропозицій.
Версія для друку Лінк на e-mail |
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
Дайджест Партнери та друзі
|