Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин НОВИНИ ПРОГРАМИ -> Моніторинг порушень прав НУО

Закон України «Про об’єднання громадян» vs Закон «Про доступ до публічної інформації»

 

Органи влади надалі застосовують способи уникати опрацювання запитів на інформацію від громадських організацій, які  використовувались до набуття чинності Законом України «Про доступ до публічної інформації».
Одним із таких було посилання, що для надання відповіді на запит на інформацію органам публічної влади потрібні витяги чи копії установчих документів громадської організації, іншої додаткової інформації. Таким чином, вони вважали, що слід підтвердити громадською організацією так звану «необхідність» одержання інформації для своїх статутних цілей та завдань.
Стаття 20 Закону України «Про об’єднання громадян» передбачає, що громадські організації для здійснення цілей і завдань, визначених у статутних документах,  користуються правом одержувати від органів державної влади і управління та органів   місцевого   самоврядування   інформацію, необхідну для реалізації своїх цілей і завдань. На таке положення тривалий час посилались чиновники, відмовляючи у наданні інформації чи затягуючи строки розгляду запитів. Частина 2 статті 19 Закону «Про доступ до публічної інформації» вказує, що запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію  незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Керівник програми правової підтримки НУО Тетяна Яцків відзначила: «Очевидним є те, що чиновники, які мають керуватись Законом «Про доступ до публічної інформації», діють незаконно, вимагаючи пояснень чи документів організацій при поданні запиту. Ця та інші проблеми трактування прав громадських організацій будуть існувати доти, доки для  них передбачатимуться в їхньому законі на відміну від інших учасників певних суспільних відносин ті ж права, але з певними «умовами», тоді як усі інші користуються можливостями, що визначені відповідними законами».
Голова Станіславської правозахисної групи Андрій Малентин відзначив, що громадська організація уже стикнулась із такими «проханнями» від органів влади як реакцією на запит про інформацію. «Брошнів-Осадська селищна рада та Снятинська міська рада Івано-Франківської області надіслали відповіді із вимогою надати копії установчих документів для з’ясування «відповідності» статутним завданням нашого запиту. Снятинська міська рада просила надати: копії установчих документів, копію статуту, копії списків засновників та  копії списків членів організації,» - відзначив Андрій Малетин.
 
Додаток: приклади відповідей

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net