Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Обговорення можливості відновлення конкурсу проектів для молодіжних громадських організацій

 

15 листопада, у Волинському прес-клубі громадські діячі, міська влада та журналісти Луцька обговорювали можливості відновлення конкурсу проектів для молодіжних громадських організацій, кошти на який мають бути закладені у міському бюджеті 2012 року.
До обговорення, організованого ВМГО «Асоціація Молодих Реформаторів», долучилися: перший заступник Луцького міського голови, Святослав Кравчук, голова постійної комісії Луцької міської ради з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму Павло Данильчук, в.о. начальника відділу сім’ї і молоді міськради Алла Боярчук та голови молодіжних громадських організацій Луцька, зокрема «Українська народна молодь», «Центр ефективної комунікації», «Генерація успішної дії» та ін.
Актуальність порушеного питання зумовлена тим, що впродовж 2010-2011 рр. Луцька міська рада не оголошувала конкурсу проектів для громадських організацій. Водночас, як повідомили представники Асоціації Молодих Реформаторів, кошти місцевого бюджету на молодіжну політику все ж виділялися. Згідно даних, отриманих як відповідь на інформаційний запит організації, в 2010 р. це було 4 737,48 грн, а в 2011 р. (за 10 місяців) – 55 421, 96 грн. (див. додаток)
Згідно відповіді ЛМР на запит причиною припинення проведення конкурсу стало недостатнє фінансування. «Що стосується тих проблем, які виникали в 2010-2011 роках, враховуючи те, що в нас, на жаль, йде постійно зміна влади і міняються підходи, бачення і вирішення тих чи інших проблем... Я не думаю, що тут є якась трагедія і є якісь питання проблемні, які нам не вдасться вирішити в 2012 році», - зазначив Святослав Кравчук. Водночас він довів до відома громадськості, що Луцька міськрада спільно із Міжнародним фондом «Відродження» реалізувала конкурс соціальних проектів для молоді, на якій було виділено 300 тисяч гривень: по 150 тисяч від кожної сторони.
Під час відвертої розмови представників влади і громади було виокремлено декілька ключових питань, які стосувалися відновлення конкурсу та його можливої реалізації:
1.      Фінансування. Прозвучала думка, що варто встановити певний мінімальний поріг фінансування конкурсу, але зробити його регулярним щорічним. До прикладу, якщо 100 тисяч гривень виділяти на відділ молоді, то з них 70 тисяч - на проведення конкурсу. Як зазначив Святослав Кравчук, проведення конкурсу уже прописане в проекті Програми підтримки дітей, молоді, жінок та сім’ї на 2012 - 2015 роки, куди найближчим часом можна вносити свої пропозиції. Ознайомитися із проектом можна на офіційному сайті Луцької міської ради.
2.      Лобіювання ідеї. Депутат міськради Павло Данильчук зазначив, що братиме участь у лобіюванні ідеї проведення конкурсу на депутатських комісіях та на сесії міськради, адже лише від рішення депутатів залежить включення чи не включення до бюджету статті видатків на реалізацію конкурсу.
3.      Механізм фінансування проектів. Громадські активісти висловили певні застороги, щодо механізмів фінансування громадських проектів. Оскільки, як показує досвід участі у попередніх конкурсах проектів, міськрада невчасно перераховує кошти громадським організаціям, які виграли конкурс. Однією з причин цього є робота відділення Держказначейства, адже саме через нього проходять усі бюджетні кошти. Натомість підприємства і установи, які надають послуги громадським організаціям, не хочуть працювати у борг. Святослав Кравчук запропонував в таких випадках від свого імені давати гарантії таким надавачам послуг, щоб громадські організації могли реалізовувати свої проекти.
4.      Пріоритетні проблеми молоді. Постало питання щодо перегляду пріоритетних проблем молоді, на розв’язання яких проводиться конкурс. Як відзначили представники АМоРе, з 2007 по 2009 роки в умовах конкурсу ці пріоритети не змінювали, а просто копіювали з року в рік (див. додаток). Громадські діячі запропонували переглянути їх. Також вони дійшли до згоди написати звернення у відділ сім’ї і молоді міської ради, аби той врахував рекомендації громадських активістів.
Насамкінець голова АМоРе Михайло Шелеп підвів риску під усім сказаним та запропонував ряд кроків до реалізації конкурсу:
-        участь ГО в розробці Програми підтримки молоді на наступні роки;
-        лобіювання перед депутатами міськради питання виділення коштів на конкурс проектів;
-        робота над вдосконаленням механізмів фінансування ГО з бюджету міста;
-        розробка нових прозорих процедур проведення конкурсу проектів;
-        робота з міськрадою над залученням позабюджетних коштів на реалізацію Програми підтримки молоді;
-        запровадження механізму публічного звітування міськради про витрачені кошти на молодіжну політику.
Успішність реалізації цих ініціатив буде залежати від спільної координації та ініціативності самих громадських організацій.
 
Прес-служба ВОМГО «Асоціація Молодих Реформаторів»

   Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net