Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Посібник «Об’єднання громад» усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

У Львові обговорили доступність громадян до суду

 

13 червня  в приміщенні готелю «Дністер» пройшов семінар на тему «Доступність громадян до суду – як ефективна гарантія захисту прав та свобод людини. Представлення моніторингових даних рівня доступності громадян до Апеляційного суду Львівської області».
 
Даний захід було проведено на основі результатів проекту Фонду «Право і демократія» «Громадський моніторинг рівня доступності громадян до Апеляційного суду Львівської області» за підтримки Програми розвитку ООН та Міністерства закордонних справ Данії.
 
Під час семінару власними напрацюваннями, думками та рекомендаціями поділилися судді, працівники Державної судової адміністрації, адвокати, активісти громадських організацій, студенти-правники та інші.
 
Захід розпочався з привітальних слів Андрія Бурого, керівника проекту моніторингу, та Світлани Шашкіної, судді Апеляційного суду Львівської області. Пані Світлана наголосила на важливості подібних проектів для покращення умов перебування відвідувачів у суді та підвищення ефективності роботи суду.
 
Далі Андрій Бурий презентував основні аспекти проекту: розповів про концепцію проекту, продемонстрував основні досягнення під час його реалізації (виготовлення брошур та інформаційного стенду, проведення та аналіз опитування та ін.) та подальші кроки у впровадження даних ініціатив.
 
На оприлюдненні результатів моніторингу детальніше зупинився Михайло Васюта, соціолог проекту. Впродовж своєї доповіді пан Михайло виокремив основні критерії доступності суду: фізичний, організаційно-правовий, економічний критерії; фактори публічності, ввічливості та поваги.
 
Пані Світлана прокоментувала оприлюднені дані з боку працівників суду, наголосила на низькому рівні матеріально-технічного забезпечення судів та великому навантаженні справ на кожного суддю, порівнюючи його з польськими колегами – на кожного суддю припадає близько 2-3 справ на тиждень в порівнянні з 10-13 справами в Україні.
 
Правовий експерт проекту Руслан Таратула пояснив основні рекомендації щодо покращення рівня доступності громадян до правосуддя у Апеляційному суді Львівської області на підставі здійсненого моніторингу, коментарів опитаних осіб та напрацювань учасників проекту.
 
Далі про наявний стан матеріально-технічного забезпечення суду розповів Анатолій Микитишин, заступник начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області.
 
Невеликий тренінг про налагодження комунікації між громадськістю та судами провела Ольга Давид, головний спеціаліст по зв’язках з громадськістю Львівського апеляційного адміністративного суду. Пані Ольга звернула увагу на необхідність систематичної комунікаційної стратегії, залученні для виконання цієї роботи спеціалістів з наявними знаннями та навичками у даній сфері.
 
Також учасники семінару дізналися про сучасну практику Європейського суду з прав людини в контексті доступності суду. Віталій Разік, моніторинговий координатор проекту, виокремив основні проблеми у скаргах України: велика кількість неприйнятих скарг повторюваних справ, відсутність кваліфікованої правової допомоги при зверненні до Європейського суду з прав людини.
 
Про досвід в моніторингу доступу громадян до правосуддя в районах Львівської області розповів Леонід Тарасенко, Голова ГО «Центр громадської адвокатури».
 
Семінар завершився активною дискусією щодо висвітлених аспектів доступності до суду, та обговоренням рекомендацій щодо покращення роботи Апеляційного суду Львівської області.
 
Ольга Лучка, РГБФ «Право і Демократія»

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net