Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> СТАТТІ

У ВВІРах змушують приносити непотрібні документи

Сьогоднi у Львовi презентують результати дослiдження проблем, з якими стикаються мешканцi мiста й областi, коли виробляють закордонні паспорти. Якi порушення трапляються найчастiше при видачi закордонного паспорта, наскiльки швидко, якiсно i правильно видають документ на Львiвщинi, розповiдає Андрiй Лепак, президент Iнформацiйно-правового центру "Наше право", яке i проводило дослiдження спiльно з Львiвським юридичним товариством.

-- Тож як вiдбувалось ваше дослiдження?

-- П'ятеро наших iнтерв'юерiв опитували громадян, якi самостiйно отримували закордоннi паспорти у районних вiддiлах у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб (простiше -- ВВIРах). Ми обійшли шiсть таких установ у кожному районі Львова, а з 12 установ областi пiд наше дослiдження потрапило 5. Загалом через експрес-опитування ми дiзналися iнформацiю вiд 200 респондентiв.

-- І які ж результати?

-- Чесно кажучи, ми побачили, що процедура видачi закордонних паспортів не дуже прозора. Найпоширенi проблеми, з якими зiткнулись опитанi нами громадяни -- складнiсть процедури. Особа не може зорiєнтуватись у кiлькостi та схемах подачi документiв. А фiнансовi витрати часто бiльшi, нiж очiкував той, хто хоче виробити закордонний паспорт. Що ж до часових рамок то їх взагалi мало хто дотримується. Самi примiщення закладiв в жаливому станi, немає всiєї iнформацiї, а в розкладi роботи ВВIРу заплутається кожен!

-- З якими проблемами найбiльше стикаються громадяни, що хочуть отримати синеньку книжечку з гербом?

-- Найперше, щоб здати документи для отримання закордонного паспорта, треба, як завше, вистояти у "живiй" черзi. Бiльшiсть опитаних нами чекало вiд однiєї до трьох годин, тим, хто чекав менше -- просто пощастило, адже є такi, кому довелось очiкувати понад чотири години! Однак це ще не найбiльша проблема. Неабияке здивування викликали у нас цiкавi схеми подачi документiв.

Необхідні документи -- заява-анкета, копiї українського паспорта, для дiтей -- свiдоцтва про народження, iдентифiкацiйного номера, квитанцiї про сплату державного мита, для чоловiкiв від 18 до 25 років – документ з військкомату, для старших -- військовий квиток. А от у ВВIРах ще й вимагають... довiдку про несудимiсть та квитанцiю про сплату страхового полiсу!

-- То ці документи не потрібно здавати?

-- Страховий полiс та довiдка про несудимiсть, згiдно з законодавством, не має жодного вiдношення до видачi закордонного паспорта! А серед опитаних нами страховий полiс сплатило бiльше 31% громадян, а 21% людей надали довiдку про несудимiсть. До слова, довiдка з МВС коштує 13 гривень 10 копiйок, а страховий полiс ще дорожчий.

У межах експерименту двоє наших осiб пройшли процедуру виготовлення паспорта для виїзду за кордон. Дiвчинi довелось заплатити 75 гривень за... "страхування життя", крiм того, "корiнець" квитанцiї видали у ВВIРi! Тож очевидно, що на цих непотрiбних документах хтось непогано заробляє. А люди платять, бо паспорт потрiбен кожному.

-- Наскiльки вчасно видають закордонний паспорт на Львiвщинi?

-- З цим теж багато порушень. Аж 87% респондентiв чекали на нього бiльше тридцяти днiв, хоч саме такi часовi рамки визначенi законом. До того ж, якщо документ виготовляли швидше (до 10 днiв, до 3 днiв), цiну "загинали" бiльшу, нiж передбачену законодавством.

До прикладу, в рамках того ж експерименту наша людина попросила пришвидшити виготовлення паспорта. Їй сказали заплатити 1800 гривень, хоча коштує така послуга 862 гривнi. Крiм того, наказали прийти аж через два мiсяцi, хоча, перевiривши в iнтернетi "долю" свого паспорта, дiвчина виявила, що вiн був готовий вже за 5 тижнiв. Однак про це нiхто її не повiдомив, а у ВВIРi навiть не хотiли шукати документ для видачi!

Олена Ковальська,

Експрес


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net