Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Посібник «Об’єднання громад» Консультації щодо діяльності НУО on linе! Представники НУО, які працюють із розвитком громад... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

У Білорусі затримали українського правозахисника

О 20.00 4 травня в Мінську затримали українського правозахисника, керівника Інституту "Республіка", члена Української Гельсінкської спілки з прав людини Володимира Чемериса, який приїхав туди для участі в конференції з прав людини.

За даними Комітету міжнародного контролю за ситуацією із дотриманням прав людини в республіці Білорусь, кілька хвилин тому (близько 22.00) з Первомайського РУВС були випущені деякі із затриманих правозахисників: Володимир Чемерис, громадяни РФ Ірина Пайкачева, Юрій Джибладзе і Любов Захарова. Ніяких звинувачень їм висунуто не було, причин затримання правозахисникам не пояснили.

Випущена з Первомайського РВВС Мінська Вікторія Громова продемонструвала документ, в якому повідомляється, що вона включена в список "нев'їзних" до 31 березня 2012 року. Мнацаканян не має права в'їзду в країну до 31 травня 2013 року. "Нам не тільки не пояснили, як ми потрапили в цей список, нам навіть сказали, що "вам ніхто і ніколи цього не пояснить", - сказав Мнацаканян.

Деталі

"Це була презентація доповіді місії ОБСЄ щодо подій у Білорусі у грудні минулого року. За півгодини до презентації туди вдерлася міліція, затримала всіх, хто знаходився усередині. Зокрема, представники міліції затримали мене, ще щонайменше 5 громадян Росії, правозахисників, і одного громадянина Білорусі", - розповів В.Чемерис.

За його словами, міліцією керував чоловік у цивільному, який сказав, що 11 квітня у Білорусі стався теракт, тому необхідно перевіряти всіх підозрілих осіб.

На питання, чи брали у нього пояснення з приводу причетності до теракту, Чемерис відповів: "Ні, це були пояснення з приводу презентації".

Посол України в Білорусі Роман Безсмертний перебуваючи в Первомайському РУВС Мінська сказав, що українським дипломатам не повідомили причини затримання Володимира Чемериса та умови його утримання. За словами Р. Безсмертного про затримання В. Чемериса він вже проінформував Міністерство закордонних справ України.

Володимир Чемерис є не єдиним затриманим учасником конференції в Білорусі

Сьогодні в офісі Правозахисного центру “Вясна” у Мінську після обшуку на предмет виявлення вибухівки, міліція затримала представників Міжнародної спостережної місії Любов Захарову, Вікторію Громову і Сергія Дікмана, президента Центру розвитку демократії і прав людини, члена Ради при Президенті Російської Федерації зі сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства і прав людини Юрія Джибладзе та представника Міжнародної спостережної місії Олександра Мнакацаняна (з Росії).

О 18:30, за півгодини до початку презентації доповіді Спеціального доповідача, до офісу центру прийшли міліціонери в цивільному й заявили, що мають інформацію, нібито туди якісь люди заносили коробки, а тому потрібно провести обшук на предмет виявлення вибухівки.

Вибухівки не знайшли, але у всіх присутніх почали перевіряти документи на предмет законності їх знаходження на території Білорусі. Після цього заявили про необхідність проїхати до Первомайського районного управління внутрішніх справ й вивезли туди в автозаку громадянку Росії Любов Захарову, зірвавши її доповідь.

Більше
на сайті Комітету міжнародного контролю за ситуацією із дотриманням прав людини в республіці Білорусь

За інформацією
Майдан, Українська правда та hrwatch-by.orgГромадський простір


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net