Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! Посібник «Об’єднання громад» Представники НУО, які працюють із розвитком громад... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Комітет Володимира Яворівського підтримав законопроект «Про благодійництво та благодійні організації» (№ 6343)

17 лютого Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності підтримав законопроект «Про благодійництво та благодійні організації» (№ 6343) і рекомендував розглянути документ у першому читанні на сесії ВРУ.

І хоча висновок Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради був негативний, представникам громадськості та автору законопроекту – депутату Олександру Фельдману – вдалося переконати членів комітету підтримати документ.

За підтримку проекту закону проголосували Петро Ющенко, Василь Деревляний, Володимир Яворівський та Вікторія Дем’янчук. Не підтримали законопроект Михайло Косів і Ярослав Кендзьор.

На необхідності швидкого ухвалення законопроекту «Про благодійництво та благодійні організації» (№6343) наголосили представники благодійних фондів: Олександр Максимчук (голова правління Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000»), Андрій Васькович (президент Міжнародного благодійного фонду «Карітас-Україна»), Віктор Лях (голова Правління Українського форуму благодійників).

Як зазначив Максим Лациба (керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень), робоча група готова розглянути всі поправки до законопроекту і по можливості врахувати при підготовці законопроекту на друге читання.

Наразі завдання №1 – внесення законопроекту «Про благодійництво та благодійні організації» (№6343) на розгляд сесії Верховної Ради.

Нагадаємо, що проект Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» (№ 6343) був розроблений за участю Українського незалежного центру політичних досліджень і Мережі розвитку європейського права та поданий народними депутатами Юлією Льовочкіною, Олександром Фельдманом, Олегом Зарубінським та Лесею Оробець.

Законопроект має на меті забезпечити сприятливі умови для утворення і діяльності благодійних організацій, захисту прав благодійників та набувачів благодійної допомоги. Це дозволить залучити більшу кількість громадян та бізнес-кампаній до вирішення суспільно важливих проблем.

Зазначимо також, що експерти УНЦПД, Центру громадської адвокатури та Мережі розвитку європейського права не погоджуються із зауваженнями ГНЕУ, які несуть негативні наслідки для благодійної діяльності та дискримінацію для благодійних організацій. Висновки ГНЕУ не сприяють підвищенню прозорості благодійної діяльності та залученню додаткових ресурсів.

 

Запрошуємо переглянути короткий коментар до висновку ГНЕУ на проект Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» (№ 6343).

Рекомендації до висновку ГНЕУ на законопроект дивіться, будь ласка, тут.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net