Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Соціальна справедливість в державній політиці в соціальній сфері та участь громадськості

 

17.02.2011р. у Львові відбулася фокус-група щодо обговорення визначення напрямків вдосконалення правового регулювання пенсійного забезпечення та системи пільг в Україні. Обговорення відбувалося в рамках проекту «Сприяння громадськості впровадженню принципу соціальної справедливості в державній політиці в соціальній сфері», що виконується Центром громадської адвокатури за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду „Відродження”
На заході були присутні представники соціальних неурядових організацій, представники правозахисних організацій та профспілок.
Під час обговорення Леонід Тарасенко (Центр громадської адвокатури) розповів про результати проведення громадської експертизи Міністерства соціальної політики України щодо реформування системи пільг в Україні, наголосив на основних результатах діяльності Міністерства у сфері реформування пільг. «На виконання Стратегії упорядкування системи надання пільг окремим категоріям громадян до 2012 року Міністерством праці та соціальної політики затверджено план заходів, які на даний час реалізовуються Міністерством. Зокрема, проведено інвентаризацію пільг, розроблено два законопроекти, які зараз перебувають на опрацюванні в центральних органах виконавчої влади. Проте ця діяльність майже не висвітлюється в засобах масової інформації, а також практично не проводяться консультації з громадськістю з цих питань», - додав він.
На думку Віталія Ілика (представник профспілкової організації) недоречним є запровадження нових категорій пільговиків, які щороку додаються, оскільки Україна немає достатніх коштів для утримання системи діючих пільг та компенсацій. «В Росії є стабілізаційні фонди – додав він, – за допомогою яких держава може утримати і значну кількість пільговиків. В Україні цього немає».
«Варто з’ясувати, хто саме дійсно потребує пільг, оскільки надання пільг певній категорії громадян загалом є невиправданим. Наприклад, навіть інвалід може користуватися власним автомобілем, і реалізовувати пільгу на безоплатний проїзд в громадському транспорті йому немає потреби, натомість на це виділяються кошти» - висловився Сергій Кумяк, представник Львівського обласного відділення Фонду реабілітації інвалідів.
Як зазначила Валентина Буренок (Фонд «Діти Чорнобиля»), «у держави не вистачає коштів на фінансування встановлених законом пільг, а багато з передбачених пільг просто не застосовуються, це стосується перш за все «чорнобильців», права яких у зв’язку з цим суттєво порушуються. Натомість народні депутати мають ряд пільг попри те, що ітак достатнім є дохід».
«Варто розпочати реформу системи пільг із скасування пільг для вищих посадовців держави, оскільки вони не потребують цих пільг», - наголосив Петро Галущак із Спілки багатодітних сімей Львівщини «Щаслива родина».
Як відзначила Тетяна Яцків, керівник програми правової підтримки НУО, «як засвідчують висновки учасників заходу - соціальних організацій, в суспільстві існує соціальна несправедливість, яку слід усувати. Але вона стає «узаконеною», коли прийнято певний акт. Прийняттю акту передує процес прийняття рішення, на кожному етапі якого можна впливати на його зміну, покращення або навіть неприйняття. Багато категорій громадян, які отримують пільги за професійною ознакою (судді, прокурори, правоохоронці тощо), мають своє лоббі, яке унеможливлює скасування їх пільг, проте пільговики за соціальною ознакою (інваліди, чорнобильці, багатодітні та інші категорії)  такого лоббі не мають. Не варто очікувати, що настане день, коли раптом державний апарат почне задумуватись про ці категорії населення. Тому цю «нішу» мають зайняти громадські організації, які об’єднують та представляють їхні інтереси. Законодавство надає певні можливості участі громадськості  у законотворчому процесі, консультаціях із владою. Це потрібно використовувати максимально».
Загалом за результатами обговорення учасники дійшли до висновків, що для багатьох категорій громадян скористатися пільгами, які гарантовані законом, практично неможливо, оскільки відповідні норми закону не виконуються. Водночас більшість учасників погодилися, що пільги потребують реформування. Шляхи реформування є дуже різними, і можуть реалізовуватись у напрямку адресності пільг, інвентаризації, певної грошової допомоги (монетизації), посилення обліку за використанням пільг тощо. Водночас одним із ключових питань успішного реформування є публічність процесу прийняття рішень, а також створення умов для участі громадських організацій соціально вразливих категорій громадян у формуванні та прийнятті рішень.
 
Переглянути ФОТО-ГАЛЕРЕЮ заходу

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net