Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Посібник «Об’єднання громад» Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

О. Вінніков: Проект Положення про Реєстр неприбуткових організацій необхідно доопрацювати

Проект Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій потребує значного доопрацювання, аби він нарешті міг діяти в інтересах неприбуткових організацій. Про це заявив голова правління Мережі розвитку європейського права Олександр Вінніков.

 «Цей документ наразі практично дублює чинне Положення, затверджене ще у 2000 році», - зауважив експерт.

 

У проекті Положення залишається кілька досі не врегульованих істотних пунктів. Зокрема, постає питання, протягом якого часу податкові органи мають розглядати заяви про надання або зміну ознаки неприбутковості. Крім того, не визначено, в якому порядку мають оскаржуватися необґрунтовані відмови або рішення про позбавлення організацій такої ознаки.

 

 Також О. Вінніков зазначив, що проект Положення не встановлює, в який період починає діяти саме рішення - протягом всього кварталу чи з наступного кварталу.

 

«Таким чином, виникають колізії у застосуванні цього Положення», - резюмував експерт.

 

 За його словами, важливим є і те, що перелік кодів неприбутковості не повністю співпадає з тими пунктами, які вміщені в Податковому кодексі.

 

 «Зокрема, тільки частина громадських організацій отримують код «0006» (один із 16 кодів, передбачених проектом). В той же час згідно з Конституцією всі громадські організації рівні перед законом. Тобто для решти громадських організацій треба було виділити окремий код, який дозволяв би не включати їх в одну групу разом, скажімо, з гаражними кооперативами або дачними товариствами», - зазначив О. Вінніков.

 

 Ще одне серйозне питання стосується форми документів для подання до Реєстру неприбуткових установ та організацій, які в проекті не наводяться. В той же час в інших податкових реєстрах такі форми є (як-от форма для платників податку на додану вартість).

 

«Крім того, в проекті Положення вказано, що коди надаються на підставі тих кодів, які присвоює Державне управління статистики України цим організаціям. Тут також можливі різні варіанти. Як ми бачимо з даних Держкомстату, приблизно 500 громадських організацій отримали основні коди діяльності в сфері переробної промисловості, державного управління або інших сфер, які не стосуються, в принципі, неприбуткової діяльності», - сказав голова правління Мережі розвитку європейського права.

 

 Український незалежний центр політичних досліджень готує поправки до проекту Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій. Надсилайте, будь ласка, свої пропозиції Анастасії Красносільській на адресу anastasia[at]uncpd.kiev.ua

 

 Зауваження та пропозиції до проекту наказу ДПА України «Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій» від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань також приймаються на адресу розробника: поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, ДПА України, Департамент адміністрування податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів), електронну – rbolila[at]sta.gov.ua.

 

 Консультації щодо проекту можна отримати за телефоном 247-33-59 (Боліла Раїса Іванівна).

 

Ви також можете переглянути на офіційному веб-сайті Державної податкової адміністрації України такі документи:

Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій

 

 

 

 Повідомлення про оприлюднення проекту наказу ДПА України «Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій»

 Аналіз впливу регуляторного акта до проекту наказу ДПА України «Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій»


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net