Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Прийнятий закон про доступ до інформації може не запрацювати?

Громадяни України завдяки ухваленому Верховною Радою Закону «Про доступ до публічної інформації» фактично отримали право по-європейськи легко і швидко отримувати інформацію про те, як працюють органи виконавчої влади і місцевого самоврядування.

Це величезне досягнення в розбудові ефективної та прозорої держави, де захищені права громадян. Втім, ухвалений Закон сам по собі не буде працювати. Про це заявив керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба.

«Для того, щоб Закон «Про доступ до публічної інформації» запрацював, необхідно прийняти ряд підзаконних актів, а саме: Постанову Кабінету Міністрів про заходи щодо запровадження Закону «Про доступ до публічної інформації», якою дати відповідні доручення органам виконавчої влади як по підготовці певних нормативно-правових актів, так і по проведенню реорганізації своєї діяльності у сфері роботи з інформацією. Також уряд має затвердити інструкцію про роботу з інформаційними запитами громадян, де чітко буде визначено процедури, за якими чиновник розглядатиме запити, готуватиме і надаватиме на них відповіді», - вважає експерт.

На думку М. Лациби, має бути скасовано ряд актів. Зокрема, мова йде про Постанову Кабміну, яка затверджує порядок засекречення певної інформації грифом «для службового використання». Натомість необхідно ухвалити нову Постанову, у якій передбачити порядок роботи з грифом «службова таємниця».

«Органи виконавчої влади мають переглянути всі акти, які є в їх розпорядженні і закриті грифами: «для службового використання», «не для друку», «опублікуванню не підлягає», «на предмет відповідності закону». Якщо в цих актах не міститься інформація службової таємниці, їх необхідно відкрити. Фактично більшість таких актів мають бути розкритими, оскільки підстав для засекречення немає», - вважає експерт.

За його словами, також має бути проведена підготовка навчання державних службовців щодо того, як виконувати Закон «Про доступ до публічної інформації», як працювати з інформацією. В кожному органі публічної влади мають бути визначені структурні підрозділи та особи, відповідальні за надання інформації. Необхідно створити публічні реєстри інформації, яка знаходиться в органах виконавчої влади. Без цього надати якусь інформацію на запит громадянина протягом п’яти днів, як вимагає ухвалений Закон, орган публічної влади не зможе, підкреслив М. Лациба.

«Тому УНЦПД закликає об’єднати зусилля всіх експертних організацій для допомоги органам публічної влади в реформуванні своєї роботи і налагодженні механізму роботи з інформацією по вимогам і стандартам, запровадженим Законом «Про доступ до публічної інформації». Тільки разом ми зможемо побудувати відкриту і демократичну державу», - закликав М. Лациба.

Нагадаємо, що вчора рекордною кількістю голосів (408) Верховна Рада ухвалила Закон «Про доступ до публічної інформації»
№ 2763. Керівник програм УНЦПД брав участь у робочій групі по доопрацюванню документу.

Джерело:УНЦПД, Громадський простір


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net