Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Посібник «Об’єднання громад» Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> НОВИНИ ПРОГРАМИ

Тенденції у законопроектах, які вплинуть на розвиток громадських організацій та об’єднань співвласників багатоквартирного будинку на місцевому рівні
Саме таким питанням присвячена прес-конференція, яка відбулася 15 листопада у Львівському прес клубі.
У рамках прес-конференції керівник програми правової підтримки НУО Центру громадської адвокатури Тетяна Яцків розповіла про те, які існують проблеми реалізації свободи об’єднання, про тенденції у законотворчості щодо правового середовища для громадських організацій, про спроби впродовж трьох років привести законодавство про громадські організації у відповідність до Конвенції про права людини, та чому організаціям варто починати  думати про те, щоб лобіювати закон для себе, а не сподіватись на державу. Також експерт розповіла про законодавчо передбачені інструменти впливу громадськості на рішення влади.
 Експерт Ресурсного центру для об’єднань співвласників багатоквартирного будинку Андрій Бурий ознайомив із проблемами правового регулювання створення та діяльності ОСББ, які мають вагомий вплив на залучення власників житла до управління будинками на місцевому рівні, законопроекти та положення, що можуть покращити чи погіршити становище ОСББ.
Начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради Юрій Лукашевський розповів про партнерство влади і громадськості в місті, та в яких напрямках потрібна і буде вестись робота щодо вдосконалення механізмів співпраці між Львівською міською радою та громадськими організаціями, об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків.
Як зазначила Тетяна Яцків, «базовий закон, який визначає порядок створення та діяльності громадських організацій, обмежує свободу об’єднання в Україні, що уже визнано і Європейським судом.» Тетяна повідомила, що Україна зобов’язалась привести законодавство у відповідність до Європейської конвенції про права людини та Рекомендації Ради Європи. Уряд протягом останніх років розробляв проект нового Закону «Про громадські організації», котрий було зареєстровано у Верховній Раді у 2008 році, але його відкликано для доопрацювання. Громадськість, повідомляє Тетяна Яцків, скористалася можливістю вдосконалити законопроекти. «1 листопада 2010 року зареєстровано альтернативний законопроект, який підтримують депутати провідних фракцій: Ю.Р. Мірошниченко, А.П. Пінчук, С.П. Подгорний, А.В. Шевченко, Ю.О. Литвин та Л.Ю. Оробець. До розробки долучились громадські організації та експерти» .
Юрій Лукашевський наголосив на тому, що «прийняття закону про громадські організації та закону про ОСББ, який би створював сприятливі для них умови, - це «справа честі», вияв спроможності громадського сектору впливати на прийняття рішень, бо це прямо стосується їхніх інтересів ».
Андрій Бурий, визначаючи проблеми об’єднань співвласників багатоквартирного будинку на місцевому рівні, вказав, що існують ряд проблем, які потрібно вирішити через закон. Фахівці пропонують надати право створювати ОСББ для кількох будинків, не  передбачати знову «подвійну процедуру» для ОСББ, а передати ці питання як щодо всіх юросіб державному реєстратору, спростити внесення змін в установчі документи, скасувати типовий статут та регулювання багатьох питань на підзаконному рівні, визначитись із переліком доходів, які у ОСББ будуть звільнятись від оподаткування та із критеріями неприбутковості. У переліку пропозицій щодо полегшення процедури створення і роботи ОСББ також – спрощення процедури реєстрації, оформлення земельних ділянок  об’єднання.
Учасників прес конференції поінформовано, що згідно постанови Кабміну №996 протягом трьох місяців зміниться формат діяльності громадських рад, які створені при органах державної влади, у тому числі при обласних та районних держадміністраціях. У доопрацюванні проекту постанови активну участь взяли громадські організації. «Нова Постанова покладає обов’язок протягом трьох місяців вжити заходів щодо скликання установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства для утворення громадських рад при центральних і місцевих органах виконавчої влади та забезпечити їх функціонування» – йдеться у матеріалах, оприлюднених Центром громадської адвокатури на прес-конференції. Тетяна відзначила, що для органів місцевого самоврядування ця постанова є рекомендаційною, «але, безперечно, що створення таких громадських рад при органах місцевого самоврядування, сприятиме ефективному консультуванню влади та громадськості, та ми до цього закликаємо».
Захід відбувся в рамках проекту «Правовий супровід громадських ініціатив у сфері місцевого розвитку» за підтримки програми  «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження».
 
Додаток: матеріали прес-конференції
 
 

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net