Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Посібник «Об’єднання громад» Громадські активісти навчались інструментам впливу... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> НОВИНИ ПРОГРАМИ

Успішними практиками громадської участі у прийнятті рішень на місцевому рівні поділились у Львові
12 листопада відбувся круглий стіл  «Правові інструменти громадської участі у прийнятті рішень на місцевому рівні». Участь у заході взяли представники ініціативних груп, в тому числі із сіл, селищ, районів, активні громадські організації та громадські експерти.
У рамках заходу учасники поділились практиками застосування інструментів громадської участі, а також досвідом і результатами кампаній просування механізмів посилення впливу громадськості на місцевому рівні. Петро Лазарчук, керівник проектів Західноукраїнського ресурсного центру розповів про унікальну практику створення органів самоорганізації населення у так званих «селах без сільрад» на Львівщині.
На заході торкнулись  питань розробки і впровадження статутів територіальних громад, адже від їх наявності залежить чи буде можливим реалізувати багато інструментів, передбачених Законом «Про місцеве самоврядування в Україні» (місцеві ініціативи, загальні збори та ін..), розглянули два випадки – на прикладі села Волсвин та міста Львова. Увагу приділено розгляду такого інструменту як місцевий референдум, в тому числі двом конкретним випадкам, які супроводжували юристи програми правової підтримки (села Муроване-Сороки Львівські та Добросин). Водночас голова Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко відзначив, що у реєстрі судових рішень таких справ чимало (близько 300) «Навряд чи можна говорити про ефективність, коли проведення місцевого референдуму ставиться у залежність від волі сільського, селищного, міського голови реєструвати чи ні ініціативу. Але процес ініціювання та відстоювання права на референдум, дуже часто має згуртовуючу силу в громаді», - підсумував Леонід Тарасенко.
Окремі питання присвячувались участі членів громади та громадських організацій у моніторингу та контролі за користуванням та розпоряджанням власністю громади, в тому числі таку практику представив голова Станіславської правозахисної групи Андрій Малетин (Івано-Франківська область), практику захисту лісів громадою – Володимир Мишолівський (голова ініціативної групи села Лагодів, тепер – обраний сільським головою).
Михайло Шелеп, голова Асоціації Молодих Реформаторів (Волинь) розповів про практику моніторингу проведення конкурсів на фінансування програм та заходів для молоді із бюджетів. Оксана Кіяновська, голова Жовківського товариства інвалідів презентувала досвід соціальних організацій у розробці обласної програми заходів для соціального захисту інвалідів на 2011-2014 роки. Віталій Разік, експерт Ресурсного центру для ОСББ розповів про роль громадських центрів у підтримці та створенні ОСББ, які є інструментом вирішення проблем власників житла. Віталій Ілик, координатор Громадянської Асамблеї Львівщини поділився досвідом як співпраця організацій може посилювати їхній вплив на місцевому та національному рівні.
 Керівник програми правової підтримки неурядових організацій Тетяна Яцків ознайомила учасників із новими тенденціями у законотворчості, які можуть вплинути на розвиток різних форм громадської активності, та наслідками змін деяких законодавчих актів. «Законодавство України передбачає деякий арсенал засобів громадської участі, звичайно, не має меж для його вдосконалення, але треба активніше пробувати його застосовувати, апробовувати, і якщо є певні проблеми, доопрацьовувати, у тому числі багато таких інструментів участі визначаються у локальних актах, а чи будуть вони і якими – це вже залежить від самих організацій та членів громади», - підсумувала Тетяна Яцків.
 Захід проводився у рамках проекту Центру громадської адвокатури «Правова підтримка громадських ініціатив організацій громадського сектору, ОСББ, ініціативних груп громадян у сфері місцевого розвитку» за сприяння програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження».


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net