Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Посібник «Об’єднання громад» усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин НОВИНИ ПРОГРАМИ -> Моніторинг порушень прав НУО

Українські НУО перетворюються на злочинні?

Під час брифінгу в МВС України, голова правління Міжнародної правозахисної організації «Міжнародна ліга захисту прав громадян України» Едуард Багіров висловив стурбованість діями членів деяких громадських організацій, які під виглядом таких об‘єднань займаються злочинною діяльністю.

Як повідомляє МВС України, пан Багіров розповів, що в Україні існує практика створення громадських організацій, які вже від початку спрямовані на те, щоб займатися криміналом.

Так, працівники УБОЗ МВС України в Миколаївській області затримали трьох учасників злочинної групи, які були членами громадської організації, яка нібито боролася з корупцією, про що було сказано навіть у її назві. Насправді ж вони створили злочинну організацію та вимагали від власників інтернет-клубів кошти за неінформування контролюючих та правоохоронних органів про виявлені численні порушення чинного законодавства при здійсненні останніми підприємницької та господарської діяльності.

Як зазначив Едуард Багіров, наразі вже порушено кілька кримінальних справ стосовно членів громадських організацій, які замість захисту прав громадян займалися «кришуванням», вимагаючи гроші з тих, кого як громадські діячі згідно зі своїми статутними зобов‘язаннями мали б захищати.

Е.Багіров також зазначив, що факти злочинності з боку НУО зафіксовано у Кіровоградській, Житомирській, Миколаївській областях. "Це вже епідемія, а не поодинокий випадок такої діяльності громадських організацій", - відзначив Багіров.

Як зазначив виступаючий, особливо проблема з членами громадських організацій, які самовільно беруть на себе невластиві функції, загострюється в літній сезон. Представники так званих об‘єднань «козачків» тощо, які діють як громадські організації, виходять на дороги в одязі, схожому на форму правоохоронців, незаконно зупиняють авто, і .. на місці беруть штрафи.Джерело :
Громадський простір за матеріалами  ДЗГ МВС України


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net