Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин НОВИНИ ПРОГРАМИ -> Моніторинг порушень прав НУО

Що шукає міліція в квартирі правозахисника?
Міліціонерів, що проводили обшук, правозахисник Дмитро Гройсман назвав грабіжниками і оголосив конкурс. Десятьом вінничанам, які збудяться від перегляду ролику на його блозі, правозахисник подарує пляшку шампанського і запросить до себе на чай. Щоб познайомитися...
- Мені та моїй родині буде дуже цікаво поспілкуватися з людиною, якій вдасться збудитися від того відео, - каже Дмитро Гройсман. - Спеціально не прибрав лінк на своєму блозі. А розмістив я його ще другого травня заради свого коментаря. Може, там трохи більше матюків, ніж треба було. Але вибачте, матюки не порнографія, за них до відповідальності притягти не можуть. Цим хотів показати, настільки бридко, коли спецслужби держави за гроші платників податків ставлять камери, знімають проститутку, а потім підглядають за недолугим у силу свого віку сексуальним життям публічних людей. Воно може викликати тільки співчуття, а не збудження. Їх зганьбили таким чином. Ось у цьому порнографія, а не у самому ролику, де інтимні місця закриті відповідними прямокутниками та квадратиками.
"Міліція - теж люди"
Через цей ролик, взятий Гросманом на українському сервері відео-новин, прийшли в квартиру координатора Вінницької правозахисної групи працівники міліції. Вони мали постанову Ленінського райсуду про обшук у рамках розслідування кримінальної справи, порушеної за фактом.
Йдеться про частину другу статті 301 Кримінального кодексу України – поширення порнографічної відео та комп’ютерної продукції. Факт – розповсюдження порнографії у Живому Журналі. А оскільки знали, чий то блог, прийшли до пана Гройсмана.
- Мене тоді у Вінниці не було. Я виїхав у Київ, - розповідає Дмитро Гройсман. – Об 11 ранку мені подзвонили родичі і сказали, що прийшли співробітників міліції з постановою суду про обшук у нашій квартирі. Постанови суду треба виконувати, тому ця була негайно прийнята до виконання родиною.
Правозахисник наголошує, що суд надав санкцію на обшук 22 вересня. Мовляв, це дивно, що оперативники прийшли аж через три тижні. Більше того, обшук вели співробітники відділу боротьби із торгівлею людьми, а не із кіберзлочинністю.
Вилучили у квартирі і віддали на експертизу дві листівки. Що це було, правозахисник пояснив так:
- Це матеріали, привезені мною з Німеччини, де я був на запрошення німецького уряду разом з великою делегацією вінничан. Нас возили на типографію, де друкується продукція для боротьби зі СНІДом. Звідти те, що знайшла у мене міліція. Це дві виконанні типографським способом, з адресою веб-сайта німецького фонду боротьби зі СНІДом, листівки по техніці безпеки для секс-працівників у ході оральних та анальних контактів. Схематично, але дуже прямо, чітко і зрозуміло, там усе зображено. Вони вважають, що це має бути вивчене на предмет порнографії? Прекрасно. Принаймні, сподіваюся, самі міліціонери це вивчать і будуть застосовувати в житті, бо вони також люди.
"Це кримінальний злочин"
Обшуком у квартирі, як каже Дмитро Гройсман, не скінчилося. В тому ж домі знаходиться офіс Вінницької правозахисної групи і правоохоронці зажадали оглянути ще і його.
- Вони привели хазяйку приміщення, і вона дозволила оглянути, - каже правозахисник. - Вони мали подивитися і піти, але почали негайно відключати системні блоки і забирати наші документи. Вони вчинили кримінальний злочин. Перевищення влади, службових повноважень карається набагато тяжче, ніж порнографія. Ще й скоїли пограбування, тому що відкрито заволоділи нашим майном. Чому ми не видали усе добровільно? Бо це була конфіденційна інформація, яка нам у повному обсязі не належить.
Як пояснив Дмитро Гройсман, його правозахисна група має угоду з Управлінням верховного комісара ООН у справах біженців і надає допомогу останнім від імені комісара. Більшість вилученого і належала цьому Управлінню ООН.
- Ось протокол вилучення, - показує Гройсман. - Вилучається справа громадянина Сомалі і таких 319. Якщо ти не збоченець, то не сприймеш фотокартку громадянина Сомалі за порнографію. Інших зображень у цих папках нема. Як і в бухгалтерії громадської організації. Хіба це документи, дотичні до поширення громадянином Гройсманом порнографічної продукції? Тут дійсно питання міжнародної відповідальності.
Гройсман пов’язує міліцейських обшук з його роботою на захист біженців. Каже, там крутяться надто великі гроші, але погроз не отримував. На питання, чи боїться за своє життя, відповів: „Якщо мене уб’ють, буду помирати дуже здивованим”.
"Хочу дійти до суду"
- Жодного відношення ця подія до порнографії немає, - впевнений він. - Це було бажання вилучити нашу документацію і перешкодити здійснювати свою професійну діяльність. Думаю, усе це через масову міграцію сомалійських біженців через Вінницю, і ті розбори, які є у мафії, що до цього причетна. Сподіваюся, трохи продовжив собі життя тим, що це сказав.
Зараз Дмитро Гройсман проситься на допит у міліцію. Каже, дивно, що його досі не запросили. А у обласному міліцейському управління кримінальної справи про розповсюдження порнографії та обшуку у пана Гройсмана не коментують. Пояснюють це тим, що ще тривають слідчі дії. І допит правозахисника, кажуть, ще буде. Після нього - й офіційні відповіді.
- Мені буде дуже цікаво, якщо історія з порнографією дійде до суду. Я б хотів, щоб так сталося, - каже Дмитро Гройсман. - Якщо хтось і має робити юридичні експерименти, то це правозахисники. Немає кращого методу довести неправильність закону, ніж показати на собі, що цей закон абсурдний.
До речі
Відома ще одна кримінальна справа про розповсюдження порнографії на Вінниччині. За нею рік тому винесли звинувачувальний вирок. Фабула справи, що є у єдиному реєстрі судових рішень, така. Подружжя з Бершадського району в присутності кума посперечалося, чи зможе чоловік напідпитку виконати свій подружній обов’язок. Дружина стверджувала, що її чоловік втрачає чоловічу силу від горілки. А той довів протилежне. Усе це зняв на камеру мобільного телефону їхній кум. І це лишилося б сімейною справою, якби той кум не показав запис колегам по роботі. Ті донесли жінці, і вона образилася настільки, що заявила в міліцію. Так сімейне діло стало кримінальним. Правоохоронцям кум зізнався, що дійсно вів запис статевого акту кумів і має його на телефоні. Результат – мобільний вилучили, як засіб зйомки та розповсюдження порнографії. А сам „оператор” отримав штраф і судимість за поширення порно.
 
Джерело: 20 хвилин

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net