Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Посібник «Об’єднання громад» Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин НОВИНИ ПРОГРАМИ -> Моніторинг порушень прав НУО

У Львові правозахисник Олексій Вєренцов отримав три доби адмінарешту

Правозахисник Олексій Вєренцов розповів, що 13 жовтня, близько 17 години його затримали спіробітники Галицького райвідділу міліції, серед них був заступник начальника, майор Маруняк, і відвезли у райвідділ.

Міліціонери склали два адміністративні протоколи. В одному зазначалось, що Олексій Вєренцов не попередив за два дні міськраду Львова про проведення акції біля приміщення обласної прокуратури, а в другому, що він не виконав розпорядження працівників міліції і не припинив захід.

Усю ніч правозахисник провів у райвідділі у статусі затриманого. Зранку його доставили у Галицький суд Львова. Під час розмови з журналістом у нього правоохоронці вилучили мобільний телефон.

Щовівторка люди протестують проти корупції в прокуратурі

Громадська організація «Вартові закону» на чолі з правозахисником Олексієм Вєренцовим від серпня щовівторка проводить пікетування біля приміщення Львівської обласної прокуратури на знак протесту щодо її бездіяльності у кримінальних справах, які стосуються прав громадян і тривають роками.

Правоохоронці вимагали від ініціаторів акції припинити несанкціонований пікет. В офіційному повідомленні Управління МВС у Львівській області мовиться, що правозахисник затриманий за злісну непокору вимогам міліції.

Тим часом правозахисник стверджує, що їхня акція мирна, не перешкоджала громадському порядку. Під час останнього протесту близько 40 осіб символічно «хоронили» правоохоронну систему України. До того ж захід відбувається щовівторка, а заявку у мерію подали ще три місяці тому. Про свій черговий захід 12 жовтня учасники попередили мерію листом за дві години до його початку.

Начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин Львівської міської ради Остап Процик зазначає, що згідно рішення міськради від 2004 року, за три дні до проведення заходу його організатор має попередити мерію.

Але згідно статті 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, демонстрації, про проведення яких завчасно повідомляють органи виконавчої влади чи місцевого самоврядування. Тобто конкретного терміну не встановлено. А місцевий орган влади ухвалив власний правовий акт на основі Указу Президії ВР СРСР. На думку експертів, це порушення свободи мирних зібрань. Неодноразово громадські активісти оскаржували рішення Львівської міськради у Генпрокуратурі.

Громадська організація «Вартові закону» відстоюватиме свою позицію і право на мирні зібрання у суді.

Джерело: Галина Терещук, Радіо Свобода


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net