Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Громадські активісти навчались інструментам впливу... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> НОВИНИ ПРОГРАМИ

Новий посібник «Легалізація та держреєстрація громадських, благодійних організацій, інших організацій у сфері місцевого розвитку»

 

   У 2008 році програмою правової підтримки організацій громадського сектору було підготовлено посібник «Державна реєстрація громадських організацій, благодійних, релігійних організацій, профспілок: від А до Я», який став повноцін­ним довідником реєстрації громадських організацій, релігій­них організацій, профспілок, благодійних організацій в Украї­ні, в якому роз'яснювались усі особливості складного і суперечливого законодавства про реєстрацію.
   Новий практичний посібник «Легалізація та держреєстрація громадських, благодійних організацій, інших організацій у сфері місцевого розвитку»  у частині процедур реєстрації благодійних та громадських організацій доповнене та змінене із врахуванням нових положень законодавства, а також підходів у практиці, враховуючи дворічну роботу програми правової підтримки неурядових організацій Центру громадської адвокатури, надання правових консультації, складання документів на реєстрацію організацій, іншого правового супроводу громадських ініціатив.
   На відміну від попереднього видання, підготовлений посібник стосується процедур реєстрації організацій у сфері місцевого розвитку, зокрема, громадських організацій, благодійних організацій, об’єднань співвласників багатоквартирного будинку, органів самоорганізації населення.
    У ньому описуються процедури реєстрації, типові питання та проблеми, подаються зразки документів для легалізації та реєстрації цих інститутів громадського суспільства як організацій та юридичних осіб. Враховуючи об’єм документів на реєстрацію, кількість спірних питань, які виникають під час реєстрації та які частково вміщені у посібнику, організаціям громадського сектору та відповідальним органам влади варто задумуватись над  суттєвими змінами до законодавства про реєстрацію. Тим паче, що існує уже встановлене Європейським Судом з прав людини порушення Україною статті 11 Євроконвенції про права людини, визнано процедури реєстрації організацій такими, що порушують право на об’єднання.
 Враховуючи мінливість змін у практиці застосування, радимо перевіряти відсутність змін до посібника та зразків документів на порталі «Юрист НГО» lawngo.net (в електронну версію будуть вноситись актуальні зміни у разі зміни законодавства)
 Також програма правової підтримки НУО надає необхідні консультації та правовий супровід з цього та інших питань. Контакти приймальні можна знайти на веб-сайті.
 Автори та укладачі висловлюють подяку програмі «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження», за підтримки якої підготовлено та видано посібник. Також дякуємо представникам неурядових організацій, які долучились до обговорення та покращення формату та змісту видання.
  Електронна версія посібника є доступною для користування для будь-кого. ЇЇ можна завантажити із порталу "Юрист НГО" (з дотриманням вимог опублікування ТУТ) або надіслати запит на скриньку програми info@lawngo.net

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net