Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Консультації -> ГРОМАДСЬКА УЧАСТЬ

Чи можуть здійснювати громадську експертизу громадські організації, які легалізовані шляхом повідомлення?

 

Громадські організації цікавляться, чи мають вони право на проведення громадської експертизи, якщо вони легалізовані шляхом повідомлення та не мають статусу юридичної особи. Також представники  організацій турбуються через те, як скласти запит про проведення громадської експертизи, якщо організація не матиме печатки.
Частина 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 р. № 976 «Про затвердження Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади»  вказує, що «під інститутами громадянського суспільства слід розуміти громадські організації, професійні та творчі спілки, організації роботодавців, благодійні і релігійні організації, органи самоорганізації населення, недержавні   засоби   масової інформації   та   інші непідприємницькі товариства і установи, легалізовані відповідно до законодавства.»
Таким чином, у Постанові мова іде про громадські організації, які легалізовані відповідно до законодавства. Відповідно до Закону України «Про об’єднання громадян» громадські організації можуть бути легалізовані шляхом повідомлення або шляхом реєстрації.  Якщо громадські організації легалізуються шляхом повідомлення, вони не набувають статусу юридичної особи, проте вони вважаються такими, які «легалізовані відповідно до законодавства».
Також відзначимо, що  громадські організації, які легалізовані шляхом повідомлення,  не набувають статусу юридичної особи, але це не означає, що вони не можуть мати печатку. Відповідно до   пункту  3.1.4. (абз.9) Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 11.01.1999 року №17 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам,   організаціям,   господарським   об'єднанням   та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних    майстерень,   виготовлення печаток і штампів,  а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів» громадські організації, які легалізовані шляхом повідомлення, подають заяву, витяг з книги обліку громадських організацій, що  ведеться органом, який здійснює легалізацію, зразки (ескізи) печаток і штампів у двох примірниках, затверджені керівником, копію   статуту (витяг з нього) із зазначенням права користування печатками і штампами. Детальніші вимоги та процедура описані в Інструкції (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0264-99).
Консультацію підготовлено програмою правової підтримки НУО Центру громадської адвокатури  для "Електронного робочого столу громадського експерта" (проект  Творчого об'єднання «ТОРО»  спільно із партнерами)

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net