Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! Посібник «Об’єднання громад» Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> НОВИНИ ПРОГРАМИ

17 грудня в освітньому центрі ДГО „Альянс” громадські організації Донецька обговорили проблеми легалізації та державної реєстрації інституцій громадянського суспільства

      Ініційовано обговорення Товариством сприяння українсько-польській співпраці у галузі юридичної освіти і науки та ДГО «Альянс» у рамках проекту «Громадський моніторинг та правове консультування з питань державної реєстрації та відносин громадських організацій, релігійних організацій, профспілок, благодійних організацій з контролюючими органами влади як передумова реалізації та захисту права громадян на об’єднання» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

У заході брала участь керівник проекту Товариства, юрист, експерт із питань легалізації та державної реєстрації громадських організацій Тетяна Яцків.
 
Проблеми, які виникають під час легалізації та державної реєстрації громадських організацій в інших регіонах, також характерні для Донецька. Проте практика неодноразового повернення статутів після чергових «вичитувань» чиновників під час реєстрації чи реєстрації внесення змін до статутних документів сягає критичних масштабів.
 
Так коли вносяться зміни до статуту уже зареєстрованої організації, працівники відділу легалізації НУО починають ставити вимоги про перегляд усього змісту статуту, навіть того, що стосується нумерації та застосування української мови. Інколи вони є досить абсурдними, і організації демонстрували «вичитані» статутні документи із «виправленнями» на заході. Інакше як вчинення корупційних дій та схиляння до давання хабара охарактеризувати дії працівників легалізуючого органу не можна.
 
Процес «вичитування» статутів є досить довготривалим і кропітким у Донецьку. Окрім того, не виконуються терміни легалізації та реєстрації внесених змін до статутів організацій, який для місцевих організацій відповідно до статті 15 Закону України «Про об’єднання громадян» становить 3 дні з дня надходження документів. «Легалізаційні перипетії» та «перемовини із чиновниками» можуть тривати роками.
 
Умов для єдиної легалізації та реєстрації громадських організацій також не створено. Так у Донецьку діє «єдине реєстраційне вікно» для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, як і в інших містах обласного значення. Проте легалізація об’єднань громадян спочатку здійснюється в управлінні гуманітарної політики, а потім організації реєструються як юридичні особи у єдиному реєстраційному вікні. Здебільшого у містах обласного значення, де діє реєстраційне вікно, організації проходять процедуру легалізації та реєстрації в управлінні реєстрації для полегшення і скорочення термінів, об’єднання процедур легалізації та реєстрації НУО.
 
У рамках проекту «Громадський моніторинг та правове консультування з питань державної реєстрації та відносин громадських організацій, релігійних організацій, профспілок, благодійних організацій з контролюючими органами влади як передумова реалізації та захисту права громадян на об’єднання» юристи та адвокати надаватимуть юридичну підтримку та допомагатимуть громадським організаціям у проходженні процедури легалізації та реєстрації, а також у Донецьку буде проведено журналістське розслідування проблем легалізації та реєстрації громадських організацій за результатами обговорення.

 

 

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net